У вівторок, 29 жовтня, стався витік аміаку з цистерни на Вінниччині. Як повідомили у пресслужбі ДСНС України у Facebook, інцидент зафіксовано близько 9-ї години ранку неподалік села Ставки Піщанської громади Вінницької області.
Надзвичайники запевнили, що оперативно вжили заходів для запобігання розповсюдженню хмари. Для цього були використані розпилені водні струмені та проведені роботи з перекачування аміаку в порожню ємність.
- Ситуація контрольована та не становить загрози життю й здоров'ю громадян, - запевнили у ДСНС.
Як вести себе при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації з викидом аміаку:
- вийти із зараженого району перпендикулярно до напрямку вітру;
- якщо немає можливості йти - сховатися в укриттях, підвалах, квартирах (будинках), загерметизувавши вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту або води);
- у помешканні бажано пройти у ванну кімнату та включити душ на дрібне розпилення (вода поглинає аміак з повітря), вентиляцію не включати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);
- якщо чуєте запах аміаку – дихати через зволожену марлеву пов'язку (бажано змочити 5%-ним розчином оцтової чи лимонної кислоти).
При можливому отруєнні аміаком важливо вивести ураженого на свіже повітря, дати йому теплого молока із харчовою содою, надягти ватно-марлеву пов'язку, змочену водою, краще 5%-ним розчином оцтової або лимонної кислоти. При попаданні в очі важливо промити їх водою або протерти вазеліновою або оливковою олією, а при ураженні шкіри – обмити чистою водою, зробити примочки з 5%-ним розчином оцтової чи лимонної кислоти.
- 17 червня у Кременчуці на Полтавщині сталася аварія на місцевому м'ясокомбінаті. Внаслідок інциденту постраждали двоє співробітників.
- 21 березня 2022 року стався витік аміаку на підприємстві «Сумихімпром».