Їжаки опинилися під загрозою вимирання. Тварин внесли до списку "близьких до вразливого стану" у Червоній книзі Міжнародної спілки охорони природи через те, що за останні десять років чисельність звірків скоротилася на третину, пише The Guardian.
Популяція тварин постраждала через автомобільні аварії і недоглянуті сади. Також їжаки страждають від використання пестицидів, що активно використовуються аграріями та садівниками - хімікати знищують комах, якими харчуються звірята, і стають джерелом отруєння.
За словами представника спілки охорони природи Абі Газзарда, все вказує на тенденцію до скорочення чисельності їжаків.
- В оцінці Червоної книги також підкреслюється невизначеність даних, наприклад не повністю відомий ареал цього виду і мало відомостей про популяції. У нас ще є шанс зупинити спад чисельності західноєвропейських їжаків, - наголосив Газзард.
У Товаристві захисту ссавців закликали людей дбати про їжаків та створювати в садах сприятливі умови для збереження дикої природи - залишати у парканах невеликі лазівки для вільного пересування тварин, відмовитися від застосування пестицидів і створювати свого роду укриття або спеціальні будиночки для їжаків.
Видання додало, що у Великій Британії кожен четвертий вид ссавців перебуває під загрозою зникнення, чисельність багатьох видів скорочується. На думку екологів, це не стане несподіванкою для більшості людей, які байдужі до вимирання тих чи інших тварин.
Крім їжаків, під загрозою опинилися прибережні птахи. Мова про перелітних птахів, які прибувають у країну взимку з холоднішого клімату, відпочивають і годуються на узбережжі. Серед них - сіра іржанка, чисельність якої в усьому світі з кінця 1990-х років скоротилася більш ніж на 30%. Її статус змінився з "найменшою небезпекою" на "вразливий".
Також чорнозобики тепер у категорії "близькі до загрози", а чисельність перевізників-червонозобиків з кінця 2000-х знизилася більш ніж на 30% - тепер вони вважаються "вразливими". Основні загрози для пернатих включають забруднення, забудову та зміни клімату, що спричиняють підвищення рівня моря, ерозію та ризик повеней.
Крім того, Червона книга вперше оцінювала світові види дерев. Встановлено, що 38% з них перебувають під загрозою зникнення: 16 425 з 47 282 оцінених видів ризикують. Особливо висока загроза на островах через вирубку лісів для будівництва та сільського господарства, а також через інвазії, шкідників та хвороби.
- 3 жовтня у Полтавській області знайшли поле з червонокнижною ковилою.
- 28 березня на станції "Академік Вернадський" виявили рослини, які раніше там не росли.