Поради військових перед мобілізацією: як правильно вибрати зимову тактичну куртку

Необхідний елемент верхнього одягу бійця коштуватиме від 7 до 20 тисяч гривень.

myalexandriya.com

І знову військовослужбовці, на прохання Коротко про, радять, як екіпіруватися новобранцю перед мобілізацією. Шукаємо «золоту середину»: коли якість відповідає потребам, а ціна не була б космічною. На цей раз вибираємо зимову тактичну куртку.

Між курткою та бушлатом

Перше, про що говорять бійці: тактичні куртки, що видаються у ЗСУ під час мобілізації, викликають найбільше нарікань. Тому саме куртки люди купують ще до відправлення на навчальний полігон чи передову. Отримані у частинах – від вітру та дощу захищають погано, кишені рвуться вже на другий день використання. Та й видати можуть зовсім не куртку, а бушлат, допустимо.

Зимовий верхній одяг поділяється на два типи – бушлати та тактичні куртки. І тут одразу і чітко потрібно зрозуміти – це далеко не одне й те саме. Бушлат, хоч і суттєво модернізований з радянських часів, який став більш зручним та функціональним, все ж таки не підходить для служби на передовій. Звичайно, там його можна використовувати у комбінації з дощовиком, але від цього бійцю буде лише важче. Його покриття не захистить від вологи, мажеться він сильніше, ніж куртка, та й утеплювач не кращої якості.

Бушлат хороший для служби в тилових частинах, де військовий не перебуває у постійному контакті з водою, снігом та брудом.

Коли йдеться про фізично активну роботу, тривалу життєдіяльність у польових умовах або виконання бойових завдань – потрібна саме тактична куртка.

Вивчаємо, вибираємо, купуємо

Хороший варіант – Helikon Level 7 Climashield Apex 100 г. Ціна – 7200 грн при замовленні з-за кордону. Якщо купувати в Україні, ціна може сягати 9 тисяч.

Чудові зимові куртки у М-ТАС. Причому є в різному забарвленні - і «піксельному», і «койотному», і «оливковому», і навіть «мультикамі». Що дає максимально широкий вибір і водночас за розумні гроші. Їхні куртки зазвичай коштують від 7 до 15 тисяч гривень залежно від моделі та її особливостей.

Є на нашому ринку гідні зразки американського виробництва. Наприклад, ECWCS Gen III level 7 за 12 600 гривень.

Найдорожчі моделі належать австрійській торговій марці Carinthia. Куртка HIG 4.0 G-Loft коштуватиме 20 200 гривень.

На тему

На що звернути увагу?

Верх таких курток виготовляється з безмембранного нейлону, щільність від 30 до 70 ден. Для захисту від різноманітних опадів їх обробляють спеціальним просоченням.

У якісних курток повинен бути передбачений один з двох універсальних наповнювачів, що використовуються у виробництві верхнього одягу - Climashied APEX або Primaloft.

А ось куртки, утеплені пухом, точно не підійдуть. Під час постійного руху, падіння у воду і т.д. такий утеплювач вбирає багато вологи та перестає зігрівати. А ще погано і довго сушиться.

Синтетика стійкіша до вологи, швидше сохне і не втрачає своєї форми.

Капюшон повинен бути регульованим, щоб накрити голову, коли на ній захисний шолом. І, звичайно, що більше кишень, то краще.

До речі

Яким має бути розмір куртки?

Вона не повинна бути вам впритик, беріть на розмір-два більше. Ви маєте розуміти, що під неї одягатимете термобілизну, футболку, польовий кітель або будь-які інші види теплого одягу для утеплення. Вона не повинна бути тісною і сковувати рух рук.