Понад половину українців (55%) активно використовують українську мову в повсякденному житті та публічних комунікаціях. Про це йдеться в опитуванні компанії Rakuten Viber напередодні Дня української писемності й мови, передає "Інтерфакс-Україна".
- Водночас 22% ще спілкуються російською у побуті, хоча публічно перейшли на українську. 8% опитаних повідомили, що ще не перейшли на українську мову, але планують. Стільки ж - що не перейшли на українську і не планують. 7% респондентів повідомили, що раніше перейшли повністю на українську, але наразі потроху повертаються до спілкування російською, оскільки їм так зручніше, - йдеться в опитуванні.
55% респондентів повідомили, що продовжують розмовляти українською, навіть якщо до них звертаються російською. Серед них 20% роблять це з принципу та негативно сприймають звернення російською, тоді як 35% реагують на такі звернення спокійно. 5% учасників опитування зазначили, що ігнорують звернення російською.
40% опитаних відповідають російською, зокрема 32% не бачать в цьому жодної проблеми, а 8% завжди спілкуються російською.
67% респондентів спілкуються з молодшими поколіннями переважно або виключно українською мовою, 19% використовують обидві мови, а 11% спілкуються з дітьми здебільшого російською, вважаючи, що відповідальність за вивчення української мови лежить на школі. Решта 3% не звертають уваги на мову спілкування.
- 25 жовтня голова Івано-Франківська Руслан Марцінків анонсував появу у місті мовних інспекторів. Вони не штрафуватимуть за використання російської мови, а закликатимуть мешканців спілкуватися державною мовою.
- 24 жовтня мовний омбудсмен Тарас Кремінь оголосив про період "наступальної" українізації замість "м'якої". Наступальна українізація включатиме суворий контроль за дотриманням мовного законодавства в усіх аспектах суспільного життя в Україні.