Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду підтвердила, що відмова Монголії заарештувати російського диктатора Володимира Путіна є ігноруванням зобов'язань. Тому справу розгляне Асамблея держав-учасниць Римського статуту, повідомляє прес-служба МКС.
- Монголія не виконала прохання МКС про співпрацю, всупереч положенням Римського статуту. Такий крок Улан-Батора перешкоджав здійсненню судом своїх функцій та повноважень. Враховуючи серйозність відмови Монголії співпрацювати із судом, Палата вважала за необхідне передати це питання на розгляд Асамблеї держав-учасниць, - сказано в повідомленні МКС.
Також палата попереднього провадження у своєму рішенні наголосила, що імунітет глави держави не є підставою для того, щоб ігнорувати ордер на арешт. Палата попереднього провадження підтвердила, що країни-учасниці та держави, які визнають юрисдикцію суду, зобов'язані заарештовувати та видавати осіб, на яких видано ордери МКС, незалежно від їхнього офіційного становища чи громадянства", - підтвердила палата попереднього провадження.
- 2 вересня російський диктатор Володимир Путін відвідав Монголію. Глава Кремля не побоявся поїхати туди навіть незважаючи на той факт, що Монголія ще 2003 року ратифікувала Римський статут.
- 12 вересня Міністерство закордонних справ України оголосило демарш монгольській стороні під час зустрічі з генеральним директором департаменту Європи та Африки МЗС Монголії Ганхуурай Баттунгалаг, яка прибула до Києва на виклик української сторони.
- 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна, тому всі країни, які ратифікували Римський статут, зобов'язані виконувати таке рішення.