Центральна Медико-соціальна експертна комісія продовжила дію близько 17 тисяч рішень обласних МСЕК щодо надання інвалідності, які раніше були надіслані їм з боку правоохоронців. Про це повідомив "Укрінформ" після отримання статистичних даних від прес-служби Офісу генерального прокурора України.
Працівники Національної поліції і Державного бюро розслідувань станом на 1 січня цього року проводили розслідування у 312 кримінальних провадженнях такої категорії. Переважну більшість цих справ розслідували у Нацполіції – 308, і 4 справи у ДБР. Вже цього року було порушено ще 161 кримінальне провадження (ДБР - 3) за фактами сприяння у виїзді з України та в ухиленні від мобілізації співробітниками ТЦК та СП, МСЕК та ВЛК.
- Під час розслідування вилучено майже 23 483 медико-експертних справ, з яких 18 968 справ для перевірки прийнятих рішень було направлено до Центральної МСЕК. Центральною МСЕК залишено в силі 16 992 рішень у медико-експертних справах. У 1 588 таких справах – перевірка триває. У 66 медико-експертних справах Центральною МСЕК скасовано прийняті рішення та щодо 6 таких рішень особам МСЕК повідомлено про підозру, - поінформували у прокуратурі.
Правоохоронці відправили на розгляд судів 79 обвинувальних актів після завершення розслідування у деяких справах. В іншій частині кримінальних проваджень досудове розслідування триває.
- 22 жовтня генеральний прокурор України Андрій Костін звільнився з посади через корупцію в МСЕК та скандал з масовим отриманням інвалідностей прокурорами.
- Також у вівторок президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО щодо МСЕК. Він назвав дуже непереконливою доповідь міністра охорони здоров'я та міністра соціальної політики України.