Українські біженці інтегрувалися на ринку праці Європейського Союзу краще, ніж мігранти з інших країн. Про це йдеться в економічному огляді МВФ за жовтень.
- Кілька країн уже оцінили рівень зайнятості серед українських біженців приблизно в 50% або вище, що зазвичай досягається тільки через п'ять або більше років після прибуття. Мігранти допомогли задовольнити безпрецедентний попит на робочу силу протягом цього періоду, - сказано в огляді.
Вирішальну роль у швидкій інтеграції відіграла директива про тимчасовий захист, наявність в українських біженців вищої освіти та напружена ситуація на ринку праці в багатьох країнах Євросоюзу.
- Нещодавній досвід дає важливі політичні уроки. Надання прохачам притулку раннього доступу до ринків праці приватного та державного секторів і самозайнятості, як це було зроблено в межах чинного режиму тимчасового захисту щодо українських біженців, є ключовою умовою їхньої якнайшвидшої інтеграції в трудові колективи. Доступність мовних курсів також має вирішальне значення для того, щоб іммігранти могли подолати один із найважливіших бар'єрів на шляху до отримання роботи, додав Фонд, - сказано у огляді.
- Станом на 15 жовтня ООН оцінює кількість українських біженців у Європі в 6,1 млн, а у світі в 6,7 млн.
- 22 жовтня ООН заявила, населення України через вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів людей.