Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) мають бути ліквідовані до кінця 2024 року. Про це йдеться в указі президента Володимира Зеленського.
- Розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України разом із Міністерством охорони здоров’я України у місячний строк законопроєкту, зокрема, про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року, — йдеться у документі.
Своїм указом президент затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня. Також, згідно з ним, усі етапи отримання інвалідності мають бути цифровізовані. Рішення медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів повинні бути перевірені.
У своєму традиційному вечірньому відеозверненні Володимир Зеленський заявив, що “система МСЕК має бути ліквідована”.
- Провів РНБО. За численними фактами порушень МСЕК і фальшивих інвалідностей для посадовців. Це не лише, до речі, прокурори. Є сотні таких фактів очевидно необґрунтованих інвалідностей у посадовців митниці, податкової, в системі Пенсійного фонду, в місцевих адміністраціях. З усім цим треба ретельно та оперативно розібратися. Система МСЕК має бути ліквідована. Але для реальних і саме системних змін треба провести повну цифровізацію всіх етапів роботи щодо встановлення інвалідності, - сказав він.
Президент додав, що проблема не лише в тому, що посадовці роблять собі інвалідність завдяки зв’язкам. Але й в тому, що люди, які отримали справжню інвалідність, зокрема у бойових діях, часто не можуть отримати відповідний статус і справедливі виплати.
- Раніше 22 жовтня Андрій Костін звільнився з посади Генерального прокурора України через масове отримання прокурорами інвалідностей.
- 7 жовтня голову Хмельницької обласної МСЕК Тетяну Крупу заарештували з альтернативою застави у 500 мільйонів гривень. 4 жовтня у неї вдома знайшли шість мільйонів доларів у різних валютах.