На переконання політексперта Олексія Голобуцького, скандал, що виник із нібито постачанням неякісної їжі військовим, був штучно роздутий так званими розслідувачами з NGL, які відверто перекрутили висновки як власної, так і державної експертизи. І цим скористався Державний оператор тилу (ДОТ), щоб замість незручного постачальника (ТОВ «Трейд Граніт Інвест») передати мільйонні контракти іншому, більш зручному.
«ДОТ – офіс підтримки корупції», - наголошує експерт. А після заміни постачальника тендери по Донецькому напрямку у Прозорро більше не знайти.
До цього призвела саме маніпулятивна публікація «Історія з душком» від NGL.
«Ніхто з нас не вчитався у документи, які нібито підтверджують провину виробника і постачальника. І дарма», - пише Голобуцький.
У публікації журналісти посилаються на висновки власної «експертизи», та фахової, від Київського державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
Військовий, який скаржився на якість харчів, надав журналістам 10 бляшанок м'ясних та рибних консервів від різних виробників.
Розслідувачі влаштували власний тест і на камеру продегустували вміст отриманих консервів.
«Це було схоже на те, як кілька господинь куштують страви їхньої найкрасивішої подружки», - іронізує Голобуцький.
Далі журналісти звернулися до державного НДІ.
Але, хоча самі наголошували, що «для повноцінного висновку експерти мають проаналізувати вміст не менше восьми консервів однієї партії», надали лише одну бляшанку. Бо «аналіз коштує дорого».
«Це так об’єктивно, що просто хочеться заплакати та обійняти всю редакцію. Молодці!», - пише експерт.
Коли ж було отримано результат, журналісти на власний розсуд його інтерпретували: «Понад 60% вмісту бляшанки складає вода».
Однак у висновку експертів про це взагалі не йдеться, наголошує Голобуцький. За 36 параметрами тільки по трьох були зауваження, та й ті стосувалися розміру шматків чи відхилення за кількістю солі: «Колір, запах, смак – справжні експерти все це визнали таким, що відповідає стандартам. Ніяких заборонених домішок, шкідливих речовин там не було».
Після виходу цієї маніпулятивної статті ДОТ віддасть контракт на постачання харчів на Покровський напрямок іншій компанії, з Дніпра.
«Отак під наші крики «ганьба! ганьба!» і сліпу віру всьому написаному дилетантами конкуренти вибороли собі ще кілька мільйонів державних замовлень», - підсумовує експерт.
Нагадаємо, що раніше член Антикорупційної ради при Міноборони Олександр Геращенко показав, як вибірково Державний оператор тилу карає постачальників за неякісну їжу.