У неділю, 20 жовтня, в Одесі знайшли небезпечну знахідку. Біля сміттєвого контейнера на вулиці Середньофонтанській невідомі залишили ящик з ртуттю, повідомили у ДСНС.
- (Одесити) виявили дерев’яний ящик з колбами ртуті вагою близько 15 кілограмів. На місце прибули хіміки ДСНС. Вони передали небезпечну речовину працівникам екологічної служби Одеського міськвиконкому, - зазначили в ДСНС.
Ртуть – це метал сріблясто-білого кольору. У звичайних умовах ця легкорухома рідина при ударі поділяється на дрібні кульки, у 13,5 разів важча за воду. У разі потрапляння до організму ртуть акумулюється та залишається там на все життя.
Концентрація парів ртуті в повітрі понад 0,2 мг/м3 викликає гостре отруєння організму людини, симптоми якого проявляються через 8-24 години: починається загальна слабкість, головний біль та підвищується температура; згодом – болі в животі, розлад шлунку, біль у яснах.
Хронічне отруєння є наслідком вдихання малих концентрацій парів ртуті протягом тривалого часу. Ознаками такого отруєння є: зниження працездатності, швидка стомлюваність, послаблення пам'яті і головний біль; в окремих випадках можливі катаральні прояви з боку верхніх дихальних шляхів, кровотечі ясен, легке тремтіння рук та розлад шлунку.
Тривалий час ніяких ознак може й не бути, але потім поступово підвищується стомлюваність, слабкість, сонливість; з'являються головний біль, апатія й емоційна нестійкість; порушується мовлення, тремтять руки, повіки, а у важких випадках – ноги і все тіло.
Ртуть уражає нервову систему, а тривалий її вплив викликає навіть божевілля, наголосили у ДСНС.
- Раніше кореспондент Коротко про розповідав, що робити, якщо вдома розбився градусник.
- У 2023 році невідомі отруїли дружину очільника ГУР - Маріанну Буданову отруїли важкими металами. Журналіст Коротко про розбиралась, наскільки небезпечними можуть бути важкі метали і як їх можуть використовувати злочинці.