Ігнат — про “знищення” Patriot на Дніпропетровщині: Ворог пошкодив техніку

Цей же підрозділ Patriot продовжує виконувати завдання в регіоні, запевнив представник Повітряних сил ЗСУ.

facebook.com/yuriy.ignat

Ворог пошкодив кілька одиниць техніки, але не знищив. Про це 10 жовтня повідомив т.в.о. начальника управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Це відповідь на заяви Міноборони Росії та народного депутата Мар'яни Безуглої про знищення 9 жовтня ЗРК Patriot у Дніпропетровській області.

- То що ж сталося 9 жовтня? Та нічого нового, ворог лише пошкодив кілька одиниць техніки, а не знищив. Це війна, на війні отримують поранення не лише люди, але й техніка. Більше того, цей же підрозділ Patriot продовжує виконувати завдання у регіоні, — написав він у фейсбуці.

Ігнат розповів, що того дня ЗРК Patriot вів протиповітряний бій проти групи російських балістичних ракет. Частину вдалось перехопити.

- Повітряні сили не можуть щоразу виправдовуватись перед суспільством через інфовибрики Мар’яни та їй подібних. Через ці пояснення ворог отримує додаткову інформацію при плануванні наступних атак. Але не відреагувати теж не можемо, бо градус кипіння надто високий, чи не так? - додав представник Повітряних сил.

Як пояснив Юрій Ігнат, система Patriot є однією з найпріоритетніших цілей для ворога, тому що лише завдяки цьому американському ЗРК Україна тримає на певній дистанції російську авіацію. За його словами, Росія використовує усі доступні методи ведення розвідки – від супутників і розвідувальних БпЛА до наземної агентури. Противник не економить «Іскандери», маючи інформацію про потенційне перебування Patriot в тому чи іншому районі.

Ігнат зазначив, що у Повітряних сил небагато і недостатньо батарей Patriot. Також цей комплекс стаціонарний і конструктивно не призначений для війни в динаміці.

- Patriot треба виживати в цих умовах. Швидко змінювати позицію, ефективно маскуватися, застосовувати обмежену кількість техніки у прифронтовій зоні і разом з тим намагатись вполювати російський літак на великій відстані. Або ж бодай активно відпрацювати по ньому, що не дозволить йому наближатися ближче. Отакі реалії! Боротьба з розвідувальними БпЛА – то вже окрема тема. І відповідь тут проста: треба мати чим! Сили оборони збивають багато, але й пролітає чимало. Про це усі говорять, шукають засоби і способи протидії, — підсумував він.