Позиція Швейцарії щодо миру в Україні не змінилася — будь-яка ініціатива має поважати міжнародне право і Статут ООН, зокрема територіальну цілісність і суверенітет України. Про це заявив посол Швейцарії в Україні Фелікс Бауманн в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" на запитання щодо ролі Швейцарії у "мирній ініціативі" Китаю і Бразилії.
- Я думаю, що тут виникло певне непорозуміння. Перш за все, Швейцарія не приєдналася й не підписала жодних комюніке після зустрічі, яку провели Китай і Бразилія минулого тижня на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. По-друге, ми були на зустрічі, але як спостерігачі. І третій важливий пункт: Швейцарія не змінила своєї позиції, — наголосив Бауманн.
Водночас дипломат додав, що, на думку Швейцарії, варто розглядати всі мирні плани, які поважають згадані основоположні принципи.
- І саме це ми бачили в підсумковому комюніке Першого глобального саміту миру в Україні, що відбувся у Швейцарії в червні. Цей саміт був побудований на попередніх дискусіях на основі української Формули миру й інших мирних пропозицій, які відповідають міжнародному праву та Статуту ООН. Саме відповідно до цієї позиції Міністерство закордонних справ Швейцарії вирішило брати участь як спостерігач у зустрічі, ініційованій китайською та бразильською сторонами, — сказав посол.
Крім того, на його думку, це рішення було ухвалено тому, що Швейцарія вважає "важливим говорити про мир, коли триває війна, що спричиняє величезні страждання і жертви".
- Але позиція Швейцарії не змінилася. І нічого не повинно вирішуватися про Україну без України, — резюмував дипломат.
- 27 вересня видання Blick написало, що Міністерство закордонних справ Швейцарії вважає “китайсько-бразильську мирну ініціативу слушною альтернативою войовничим заявам України та РФ”. 28 вересня Міністерстві закордонних справ України заявило, що Формула миру президента Володимира Зеленського є "єдиним шляхом до всеосяжного, справедливого й сталого миру".
- «Китайсько-бразильський консенсус” з шести пунктів був уперше презентований 23 травня. 12 вересня президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю бразильському виданню Metrópoles назвав китайсько-бразильську ініціативу "деструктивною", оскільки це політична заява, яка не обговорювалася з Україною. Бразилія не підписала підсумкове комюніке Глобального саміту миру, що проходив 15-16 червня у Швейцарії. Китай у заході участь не брав через відсутність Росії.