НАТО не буде перехоплювати ракети та безпілотники над Україною так, як робить це над Ізраїлем, адже це "два дуже різні ландшафти і поля бою" і це було б «втягненням» Альянсу у війну. Про це заступник речника Пентагону Сабріна Сінгх заявила на брифінгу.
- Ми говоримо про два дуже різні ландшафти і поля бою. Президент (Байден. – Ред.) на самому початку, коли Росія вторглася до України, доручив цьому департаменту забезпечити Україну тим, що їй потрібно на полі бою, - сказала Сінгх.
Вона додала, що Україна «дуже успішно» використовує засоби протиповітряної оборони та інші можливості, щоб продовжувати відвойовувати свою територію.
Заступник речника Пентагону також повідомила, що очільник Пентагону Ллойд Остін провів зустріч з міністром оборони України Рустемом Умєровим, на якій була озвучена «остання інформація з поля бою, щоб краще зрозуміти, які ще сили і засоби можуть знадобитися Україні».
Сінгх підкреслила, що Джо Байден взяв на себе зобов'язання, що Сполучені Штати не входять в Україну, але підтримують Україну в її зусиллях повернути свою суверенну територію.
На запитання, чи влучання про цілях з польської чи румунської території теж вважалося б вторгненням, Сінг підтвердила, що "це було б втягненням нас у війну в інший спосіб". Вона додала, що Україна "змогла успішно захиститися від російських ударів по своїх містах, по населенню, по інфраструктурі". І запевнила, що США продовжуватимуть надавати Україні необхідну для цього підтримку.
- 3 жовтня Зеленський заявив, що одна з головних причин дефіциту безпеки в українському небі полягає у "дефіциті рішень країн НАТО про спільний захист".
- 2 жовтня Зеленський звернув увагу на той факт, що західні партнери відмовляються збивати російські ракети біля своїх кордонів з Україною, натомість на Близькому Сході "під час злочинних іранських ударів міжнародна коаліція діє разом".