В Україні запустили унікальний проєкт під назвою "Казкова хатинка", який є збіркою авторських аудіоказок, створених українцями з порушеннями зору. Авторами казок є діти. Про це повідомили в Українському культурному фонді.
Цю ініціативу реалізувала громадська організація "Культмер" за підтримки УКФ. Проєкт спрямований на те, щоб діти з інвалідністю могли розкрити свій творчий потенціал. "Казкова хатинка""дала можливість дітям працювати у професійному середовищі та представити свої твори широкій аудиторії. Творці проєкту зазначають, що аудіоказки висвітлюють теми дружби, родинних стосунків, справедливості та переважно мають навчальну мораль.
- "Казкова хатинка" - це світ чарівних історій, які допоможуть відвернути дітей від гаджетів. Проєкт залучає дітей із порушенням зору до творчої діяльності нарівні з людьми без інвалідності та продукує якісні культурно-мистецькі твори, які збагачують українську дитячу літературу, - наголосили у фонді.
Наразі опублікували казки Катерини Халецької, Віри Семків, Лізи Москаленко, Маріанни Пінті, Романа Фещака, Ольги Бучиної та інших. Частина творів вже викладена на подкаст-платформах Apple Podcasts і Spotifу, а деякі епізоди доступні на YouTube. Загалом мають випустити 30 аудіоказок.
- 17 вересня комітет, який присуджує Букерівську премію, опублікував список фіналістів головної літературної нагороди Великої Британії. До переліку традиційно увійшли шість книг.
- 17 вересня кореспондент Коротко про писав про Дар'ю Муракамі з Донецька, яка вже 10 років живе в Японії та активно розвиває у Країні висхідного сонця українську культуру, організовуючи івенти та майстер-класи. Рік тому в Токіо дівчина відкрила бібліотеку української книги.