В селах Чернігівської області мешканці терміново збирають врожай фруктів, бо побоюються що вони будуть пошкоджені брудним від диму повітрям. Волонтерська група на чолі з Олексієм Владіміровим завезла велику партію фруктів для селян регіону.
Віра Іванівна зриває усі яблука зі свого саду, каже - врожай треба рятувати. Адже невідомо що то в повітрі, бо навіть в день люди їздять з ввімкненими фарами і дим виїдає очі.
«Не знаю яка буде та зима, кажуть важка, а не дай Боже ще й купити нічого не можна буде, як під час окупації, а так хоч яблука будуть, а що там горить і як потім ті яблука їсти, навіть не знаю» - бідкається жінка.
Занепокоєний за свій врожай і переселенець Володимир з Донеччини який вирощує 33 сорти винограду на п’яти сотках Чоловік переїхав до Радичева з Донеччини у 2020 році, там мав виноградники на березі Азовського моря. На Чернігівщині почав життя з чистого листа. «Довелось все по-новому: будівництво розпочинати. Уже важкувато, бо виноград потребує кожного дня уваги, тоді щось буде. Це не дачний варіант – приїхав на вихідні. Треба жити на місці, тоді воно щось виходить», - говорить Володимир.
Задихаються і сусідні села. Прибирає з церковного городу фрукти і матінка Серафима, бо важливо їх зберегти до посту.
«Війна піст не відміняє, коли два роки тому був наступ на наше село, як раз піст був нас звільнили і не було нічого, люди були знесилені не так від посту, як від пережитої окупації. Але ми молилися в допомога прийшла».
Тоді у села Чернігівщини волонтерська група на чолі з Олексієм Владіміровим завезла велику партію фруктів для вірян - груші, яблука, виноград та мандарини.
«Так піст і пережили, каже вірянка Ольга, тож зараз готуємось заздалегідь, а тут така напасть з цими пожежами…»
Нині людям радять не панікувати, зачинити вікна, мінімізувати перебування на вулиці, пити більше води, якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.