Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) запровадив обмеження на Telegram. Працівникам органів державної влади, військових формувань та об'єктів критичної інфраструктури заборонили використовувати месенджер на робочих пристроях. Про це повідомили у пресслужбі Ради національної безпеки та оборони.
Відповідне рішення було ухвалено на засіданні НКЦК, на якому обговорювалися питання щодо загрози національній безпеці, пов'язані з використанням месенджера Telegram, особливо в умовах повномасштабної війни РФ проти України. Начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що російські спецслужби мають доступ до особистого листування користувачів Telegram, включаючи віддалені повідомлення, а також їх персональні дані. Представники СБУ та Генштабу зазначили, що месенджер активно використовується противником для проведення кібератак, поширення фішингових схем та шкідливого ПЗ, відстеження геолокації користувачів та коригування ракетних ударів.
- З метою мінімізації цих загроз було ухвалено рішення про заборону встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки та оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури. Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов'язків, - йдеться у заяві РНБО.
- 5 серпня голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв виступив за написання "простого законопроєкту", який би дозволив забороняти соціальні мережі, якщо вони не співпрацюватимуть з Україною.
- 26 серпня заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Сергій Демедюк заявив, що політика РНБО України щодо Telegram після арешту засновника месенджера Павла Дурова у Франції не зміниться.
- 10 вересня начальник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей повідомив, що Telegram-канал "НачШтабу" виявився ресурсом російських спецслужб, що функціонує під виглядом "українського".