Європейський парламент закликав країни ЄС дозволити Україні бити західною зброєю по законних військових цілях у Росії. За відповідну резолюцію 19 вересня проголосувало 425 депутатів, йдеться на сайті Європарламенту.
- У резолюції депутати Європарламенту вимагають, щоб країни ЄС зняли чинні обмеження, які заважають Україні використовувати західні системи озброєння проти законних військових цілей у Росії, — йдеться у пресрелізі.
131 депутат проголосував «проти» і ще 63 утрималися. В ухваленій резолюції йдеться, що без зняття чинних обмежень Україна не зможе повною мірою реалізувати своє право на самооборону та залишиться вразливою для нападів на своє населення та інфраструктуру.
- Парламент наголошує, що недостатні поставки боєприпасів та обмеження на їхнє використання ризикують звести нанівець результати зусиль, докладених до цього часу, і висловлює жаль з приводу скорочення обсягу двосторонньої військової допомоги Україні країнами ЄС, — йдеться у заяві.
Європарламент повторив свій заклик до держав-членів ЄС виконати своє зобов'язання від березня 2023 року щодо постачання мільйона боєприпасів Україні, поставити системи ППО та німецькі далекобійні крилаті ракети TAURUS.
Депутати Європарламенту також підтвердили свою позицію, що всі країни ЄС та союзники по НАТО повинні взяти на себе зобов'язання щодо щорічної військової підтримки України у розмірі щонайменше 0,25% від їхнього ВВП.
Резолюція закликає розширити політику санкцій проти Росії, Білорусі, а також країн та організацій, які надають Росії військові й подвійні технології, включаючи Китай. Посилити санкції проти Ірану та Північної Кореї за їхню участь у підтримці війни Росії проти України. Встановити надійний правовий режим для конфіскації російських державних активів, заморожених ЄС у рамках зусиль щодо компенсації Україні величезної шкоди, яку вона зазнала.
- 16 липня Роберту Мецолу переобрали президентом Європейського парламенту.
- 4 серпня Єрмак відповів російській опозиції на "несправедливість" санкцій проти Росії.