Відомий львівський художник та архітектор Орест Скоп переніс інфаркт. Врятували 72-річного митця спеціалісти Лікарні святого Пантелеймона, виконавши операцію через прокол на руці. І вже просто в реабілітаційному центрі він знову почав малювати, а для захисників, які проходять там реабілітацію, влаштував виставку. Про це розповіли у Першому медоб'єднанні Львова.
- У мене раптово з'явився біль за грудиною, який віддавав у руку. З дружиною ми викликали швидку. У Лікарні Святого Пантелеймона мені одразу зробили ЕКГ і взяли аналіз на тропоніни — характерний показник інфаркту. Аналіз показав високий рівень. Це був інфаркт міокарда, - розповідає Орест Скоп історію свого звернення за медичною допомогою.
На момент поступлення пацієнта дві коронарні артерії в його серці були звужені аж на 99%. Оперувати треба було негайно. Втручання з розширення просвіту судин інтервенційні кардіохірурги виконали через мінідоступ. Вони зробили маленький прокол на руці чоловіка і через променеву артерію, за допомогою спеціальних мікрокатетерів завели два стенти для розширення просвіту звужених судин.
Після успішної операції Орест Скоп відновлював сили у Центрі медичної реабілітації в Брюховичах. Паралельно художник повернувся до улюбленого заняття і відразу у реабілітаційному центрі продовжив створювати свої полотна.
- Я зрозумів, що не можу жити без своїх картин! На щастя, мені дозволили привезти кілька робіт, над якими я працював раніше. Тут така тиша і спокій: білочки бігають, пташки співають, а вранці – півні. Малюю з величезним натхненням, - каже художник.
Для захисників, які проходять реабілітацію у Брюховичах, Орест Скоп навіть влаштував персональну виставку - просто на терасі. А через два тижні Ореста Скопа виписали додому.
- Орест Скоп - видатний український художник, архітектор, меценат, дизайнер інтер’єрів та ландшафтів, народився 1952 року у Львові. Вважається одним з перших щодо креативних підходів до організації великих і малих архітектурних форм для численних фестивалів, ландшафтних середовищ, музейних комплексів. Оформив інтер’єри санаторію "Карпати", львівських музеїв С. Крушельницької, М. Грушевського, Музею визвольних змагань. Починаючи з 1982 року працює над циклом "Козак Мамай" із 300 картин, присвячених пам’яті сліпих кобзарів, розстріляних радянською владою у 1934 році в околицях Харкова. Учасник виставок в Україні та за її межами. Твори Ореста Скопа зберігаються в музейних та приватних збірках багатьох країн світу.
- 4 вересня у Харкові попрощалися з 18-річною художницею Нікою Кожушко, яка загинула внаслідок російського авіаудару 30 серпня.