За кордон за умови отримання іноземного громадянства готові виїхати 19% українців. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
- Абсолютна більшість українців – 79% – продовжують стверджувати, що навіть у разі отримання громадянства США / країни ЄС вони б все одно залишилися в Україні, - сказано в пресрелізі КМІС.
Ще 2% опитуваних сказали, що їм важко відповісти на питання або відмовилися відповідати.
Готовність переїхати порівняно з вереснем 2022 року зросла до 19%, проте лишається помітно нижчою, ніж було у 2020 році. Тільки на сході України показники такі самі, які були у 2020 році.
Переважна більшість чоловіків мобілізаційного віку 25-55 років (70%) також не хотіли б переїжджати з України. Хотіли б – 27%. Серед жінок у віці 25-55 років 80% не хотіли б переїжджати з України, хотіли б – 18%.
- Ми спеціально наводимо результати й для чоловіків, і для жінок (зокрема, і в динаміці), щоб показати, бажання переїзду для чоловіків не можна зводити винятково до мобілізації. Наприклад, у 2020 році також помітно більше чоловіків хотіли б переїхати за кордон, ніж жінок. Водночас у будь-якому випадку переважна більшість українських чоловіків мобілізаційного віку навіть за наявності легальних можливостей не хотіли б покидати Україну, - прокоментував результати опитування виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Він додав, що більшість українців хочуть попри всі наявні складнощі та ризики лишатися в Україні. Поширений у медіа образ молодого чоловіка, який перепливає Тису, чи молодої жінки, яка їде шукати кращого життя в Європу, не є репрезентативним для чоловіків і жінок України.
- Безумовно, проблеми існують, але українці зберігають віру в Україну, зберігають віру в краще майбутнє та демонструють готовність лишатися і працювати на досягнення омріяного майбутнього, - підсумував Грушецький.
Опитування провели 1-6 вересня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України. Всього було опитано 1022 респонденти у віці 18 років і старше, які проживали на території України, яка контролювалася урядом.
- 22 січня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство.
- 4 вересня голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія повідомив, що в Україні створять Міністерство повернення українців.