Через постійні російські атаки на енергетичну інфраструктуру України під загрозою опинились рідкісні та екзотичні види рослин у ботанічному саду імені Миколи Гришка в Києві. У ньому ростуть понад 13 тисяч видів рослин з усього світу, пише The Guardian.
Скляна оранжерея є однією з восьми у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка у Києві. Тут росте близько 13 тисяч видів дерев, квітів та інших рослин з усього світу. На території площею 52 гектари розташовані наукові відділи та дві лабораторії. Завдяки трояндам та камеліям це популярне місце серед весільних фотографів.
Але наразі парку загрожує катастрофа. Останні місяці Росія регулярно знищує більшу частину енергетичної інфраструктури України, через що українці зіткнулись з регулярними відключеннями електроенергії. Ситуація погіршується. Міська влада заявила, що не зможе гарантувати постачання в майбутні морозні місяці.
- У гіршому випадку ми втратимо більшу частину нашої колекції, — заявив керівник відділу тропічних і субтропічних рослин Роман Іванніков.
За його словами, минулої зими пожертвування у розмірі 55 тисяч фунтів стерлінгів підтримували роботу саду, що дозволило закупити 242 тонни паливних гранул. Волонтери рубали дрова.
Сад волає про допомогу під хештегом #greenhousewarming.
Іванніков наголосив, що парк терміново потребує додаткові генератори - їх треба придбати до настання першої холодної ночі жовтня. Минулого року в оранжереї встановили три теплові помпи Samsung для підтримки температури на рівні +20-22 °C. Але резервного живлення у разі тривалого відключення немає.
Під час російських атак буває, що уламки, падаючи, розбивають шибки в теплицях. А одного разу вибухові хвилі змістили шматок стіни та повалили червонокнижні рослини.
- Прямого влучання у нас не було. Але ми зазнали великих збитків, — сказав Іванніков.
За його словами, у січні ракета пролетіла над головною оранжереєю — гігантським скляним куполом, у якому ростуть кущі волохатих ліан і королівська пальма.
- 3 травня біля воріт ботанічного саду в Києві було неспокійно. Через популярність тренду в Тік-Ток «Давай зустрінемо світанок разом» кияни масово пішли до ботанічного саду. Однак, за словами охоронця, адміністрація заборонила вхід до парку до 7-ї ранку. Проте люди почали перелазити через огорожу. При цьому якусь частину людей пускали через звичайний вхід.
- У березні в Ботанічному саду імені Фоміна встановили незвичну статую.