Режисера документального фільму «Росіяни на війні» Анастасію Трофімову включили до переліку осіб, що загрожують національній безпеці України. Про це 16 вересня повідомили на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
- Міністерство культури та стратегічних комунікацій внесло російсько-канадського режисера Анастасію Трофімову до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Колишню працівницю пропагандистського каналу Russia Today внесли до цього списку, зокрема, за документальний фільм «Росіяни на війні» (Russians at War), який вона зрежисирувала, - йдеться у заяві.
Анастасія Трофімова стала 233-ою в переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, опублікованому на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
- Випадки, подібні до діяльності Трофімової, є частиною ширшої інформаційної війни, яку веде Російська Федерація, намагаючись виправдати свою агресію через культуру та медіа. Ми боремося з просуванням фальшивих наративів і маніпуляцій, які намагаються підмінити правду та зняти відповідальність з агресора. Україна послідовно працює над тим, щоб російська пропаганда не змогла проникнути на культурні майданчики як всередині країни, так і за її межами, захищаючи правду про війну та свободу, — заявив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.
Також 16 вересня стало відомо, що Міжнародний кінофестиваль в Торонто (TIFF) вирішив показати фільм вже після закриття. На сайті кінофестивалю йдеться, що стрічку продемонструють увечері 17 вересня.
- 12 вересня Міжнародний кінофестиваль в Торонто (TIFF) скасував показ фільму нібито через безпекові загрози. 5 вересня стрічку показали на Венеційському кінофестивалі. Після цього своє обурення висловили МЗС України та народні депутати.
- "Росіяни на війні" – документальна стрічка російсько-канадського режисера Анастасії Трофімової. Раніше вона створила низку документальних фільмів для російського пропагандистського телеканалу Russia Today. Сама режисер виступила проти війни і заявила, що фільм антивоєнний. Але стрічка просуває наратив про те, що росіяни самі стали жертвами наказу влади й нібито не розуміють, за що воюють. За словами режисера, вона провела на окупованій частині України сім місяців нібито без дозволу Міноборони Росії, ФСБ та інших структур.