Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав країни Євросоюзу скасувати виплати українським біженцям. Він зазначив, що допомога створює перешкоди для людей, які могли б повернутися до України, щоб захищати свою країну. Тобто Європа знижує мобілізаційний потенціал України, виплачуючи допомогу українським біженцям, зазначив він в інтерв'ю Le Mondе.
- Києву потрібні насамперед техніка та війська. Очевидно, що затримка Конгресу США з ухваленням пакету допомоги була прикрою, але й затримка українців із ухваленням закону про мобілізацію теж. А ми знижуємо мобілізаційний потенціал країни, виплачуючи допомогу українським біженцям, – заявив він.
Сікорський зазначив, що у Польщі не виплачують соціальну допомогу українським біженцям. Якщо вони перебувають під захистом ЄС як біженці, вони отримують 200 євро на місяць на кожну дитину, зараховану до польської системи. У Західній Європі вони отримують іншу допомогу. Це є фінансовим стимулом для молодих чоловіків та жінок залишатися за кордоном. "Ми не повинні субсидувати непокору", - додав він.
- 10 вересня прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що у перший рік війни близько 95% українців, які перебувають за кордоном, планували повернутися додому. Сьогодні це число знизилося до 80%.
- 22 серпня в установі соціального страхування Польщі заявили, що на території польської держави перебуває понад 315 тисяч українських дітей віком до 18 років. При цьому ще рік тому їх було понад 362 тисячі.
- 7 вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц звернувся до українців, які тимчасово мешкають у його країні. Він закликав біженців працевлаштовуватись.