Через забруднення Десни Київ може втратити питну воду та змушений буде перейти на альтернативні джерела водопостачання. Про це заявив заступник директора "Київводоканалу" Володимир Костюк в етері "Еспресо".
- Хочу нагадати, що річка Десна залишається основним видом водопостачання для очисних споруд Деснянських водопровідних станцій і становить 70% підготовленої питної води для мешканців Києва. Альтернативи такому водозабору сьогодні немає. Його втрата призведе до серйозних наслідків й розбалансування системи водопостачання столиці, - пояснив Костюк.
За його словами, водоканал двічі на тиждень бере проби у верхівʼях річки. Наразі забруднена вода спустилась нижче Чернігова.
- На жаль, органічне забруднення продовжується. Змоделювати, яка вода прийде на водозабір через 4-5 днів, неможливо. Втім, ми очікуємо найгірших результатів. Якщо такі результати підтвердяться й наша чинна технологія не здатна буде очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання й перехід на інші джерела. Зокрема, на Дніпровську станцію та артезіанські джерела. Втім, ця альтернативна система не зможе на 100% забезпечити водопостачанням усе місто Київ,- додав він.
- 26 серпня влада Чернігівської області повідомила про забруднення води у річці Сейм, через що почався мор риби. Державна екоінспекція провела лабораторні дослідження і припустила, що забруднена вода тече з російського села Тьоткіно на Курщині, яке межує на кордоні з Сумщиною.
- 28 серпня забруднена вода з річки Сейм дійшла до Десни поблизу села Велике Устя.
- 6 вересня Міндовкілля повідомило, що забруднена вода дісталася Чернігова.
- 9 вересня голова в.о міського голови Чернігова Олександр Ломако заявив, що забруднення Сейму і Десни сталося через знищення росіянами очисних споруд на території Курської області.