Міжнародний кримінальний суд зафіксував перебування президента Росії Володимира Путіна у Монголії, яка є підписантом Римського статуту. Про це заявив Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
- Це вперше за два роки… з того часу, коли було видано ордери на арешт. Путін уперше був на території країни-підписанта Римського статуту. Задокументовано, що інші країни, які є членами МКС, він не відвідував. Тому зрозуміло, що ордери на арешт уже працюють, – зазначив він, коментуючи відмову Монголії заарештувати Путіна.
Хан визнав, що виконання норм та співробітництво в МКС не є ідеальними. За його словами, раніше вже були випадки такого невиконання у минулому, коли держави не працювали із судом. Водночас прокурор МКС закликав не "розчаровуватися" та пообіцяв "результати".
- Не треба розчаровуватись, результати ми побачимо, але це не буде легко. Ми рухаємося до реального застосування права і робимо це разом, - наголосив він.
Також прокурор нагадав, що Римський статут передбачає спеціальну процедуру у випадках, коли країна-підписант відмовляється виконувати зобов'язання. Як правило, МКС ініціює генеральне засідання всіх членів міжнародного органу, на якому держави ухвалюють рішення.
- 2 вересня Володимир Путін відвідав столицю Монголії Улан-Батор на святкування 85-річчя перемоги радянських та монгольських військ над Японією у битві на Халхін-Голі у 1939 році.
- 3 вересня у Монголії заявили, що не заарештували Володимира Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду через свою енергетичну залежність від Росії.