Кабінет міністрів змінив правовий статус Національного авіаційного університету (НАУ), перетворивши його з держустанови на державне некомерційне підприємство. Це дасть закладу більше свободи в управлінських та фінансових рішеннях, пояснив народний депутат і голова підкомітету з питань освіти Роман Грищук.
- Авіаційний змінить організаційно-правову форму. Вперше заклад вищої освіти буде існувати у формі державного некомерційного підприємства замість бюджетної установи, як є зараз. Кожна лікарня в Україні вже перейшла на цю організаційно-правову форму, і ми бачимо позитивні результати. Це надасть більше фінансової свободи університету, дозволить гнучкіше та більш якісно розпоряджатись власними надходженнями, у тому числі щодо підвищення зарплат викладачам, ремонтів гуртожитків, лабораторій і корпусів, - пояснив Грищук.
Також Кабмін запровадив експериментальний проєкт з корпоративного управління університетами. У програмі візьмуть участь три заклади - Запорізький національний університет, Прикарпатський університет імені Стефаника та Національний авіаційний університет. Наглядові ради тепер матимуть реальні повноваження на керування та ухвалення кадрових рішень. До цього перезапущена наглядова рада експериментально з січня 2024-го працювала виключно в НАУ. Зміни покликані реформувати управління університетами, перетворивши його на корпоративне.
- 13 жовтня 2023 року Кабмін реорганізував НАУ, розділивши його на два заклади - державний університет "Київський авіаційний інститут" та Українську державну льотну академію у Кропивницькому. Обидва підпорядковуються Міністерству освіти.
- Про реорганізацію НАУ заговорили через низку проблем у навчальному закладі. За даними "Української правди", на рішення про реорганізацію міг вплинути той факт, що спеціалісти НАУ не змогли розробити жодного безпілотника з часу початку великої війни незважаючи на обіцянки.