Запорізька атомна станція, яка тимчасово окупована росіянами, опинилася на межі повного знеструмлення через пошкодження лінії електропередач у результаті російських обстрілів. Про це йдеться у заяві "Енергоатому".
- 22 серпня через російські обстріли сталося пошкодження зовнішньої повітряної лінії ПЛ-330кВ «Запорізька ТЕС – Феросплавна», через яку тимчасово окупована Запорізька АЕС отримувала живлення від української енергосистеми для забезпечення власних потреб, - повідомили у відомстві.
Як зазначили в "Енергоатомі", на цей момент ЗАЕС з'єднана з українською енергосистемою лише однією лінією електропередач ПЛ-750кВ "Дніпровська". Фахівці вважають, що у разі пошкодження цієї лінії виникне критична ситуація через втрату зовнішнього живлення помп, які охолоджують активні зони реакторів та басейни витримки палива на ЗАЕС.
- Під «управлінням» російських загарбників, які перебувають на тимчасово окупованій ЗАЕС, постійно поглиблюється деградація на всіх напрямах експлуатації. До нещодавної пожежі, коли через недбалість або свідомий підпал повністю вигоріла одна з двох наявних градирень АЕС, зараз додалась подія з загрозою втрати зовнішнього живлення станції. Адже відсутність у загарбників компетентного, кваліфікованого та ліцензованого персоналу та перетворення ЗАЕС на військову базу робить неможливою безаварійну експлуатацію станції, - зазначено в повідомленні.
У пресслужбі "Укренерго" підтвердили, що внаслідок російських обстрілів було пошкоджено одну з ліній електропередачі, які живлять Запорізьку атомну електростанцію. В результаті – надійність живлення ЗАЕС знижена. У компанії зазначили, що енергетики чекають дозволу військовослужбовців на проведення ремонтних робіт.
- 11 серпня сталася пожежа на ЗАЕС. Як з'ясувалося, росіяни підпалили шини у градирні Запорізької АЕС, аби створити паніку.
- 13 серпня фахівці МАГАТЕ відвідали Запорізьку АЕС після пожежі на станції, проте після огляду місця причину інциденту встановити не змогли. Вони встановили, що пошкодження, швидше за все, зосереджено у внутрішній частині вежі на рівні водорозподільного сопла, розташованого на висоті приблизно 10 метрів.