При Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими створять Громадську раду, а переговорну групу буде розширено. Особливу увага під час перемовин будуть надавати, зокрема, жінкам, важкохворим та важкопораненим, повідомляється в офіційному каналі штабу.
Керівник Коордштабу та очільник ГУР Кирило Буданов під час засідання озвучив принципи, за якими будуть проводитися перемовини про звільнення полонених. Він наголосив, що Україна в першу чергу вимагає повернення важкохворих та важкопоранених, а також жінок. Перевага буде надаватися тим, хто найдовше перебуває у полоні.
- Ми будемо також докладати максимум зусиль для повернення цивільних бранців. Зокрема тих, хто перебуває в неволі з 2014 року. Особлива увага – захисникам Маріуполя і, зокрема, тим, хто захищав "Азовсталь". Також не будемо забувати про кримських татар, - зазначив Буданов.
- 14 серпня російський омбудсмен Тетяна Москалькова вперше за роки війни ініціювала перемовини щодо обміну полоненими.
- 13 серпня народний депутат Михайло Цимбалюк в ефірі телеканалу "Новини.Live" заявив, що Сили оборони України змогли взяти у полон у Курській області "жирні фігури", які Росія захоче якнайшвидше повернути в рамках обміну.