З Харкова до Ясіні вирушив потяг з першим дитячим вагоном

Для першого дитячого вагону обрали потяг з найдовшим маршрутом.

t.me/suspilne_kharkiv

З Харкова вирушив потяг з першим дитячим вагоном Укрзалізниці. Про це повідомила пресслужба компанії. 8 серпня потяг із дитячим вагоном вирушив за одним із найдовших та найпопулярніших маршрутів до Ясіні. Під час посадки маленькі пасажири отримували браслети із зазначенням купе та контактного номера телефону батьків.

- Цей купейний вагон адаптований для комфортної та безпечної подорожі родин з дітьми будь-якого віку, але найбільш цікавим він буде для дітей до 8 років. Квитки на цей вагон можна придбати виключно у застосунку Укрзалізниці, де він має окреме маркування, - розповіли  в УЗ.

У коридорі вагона є інтерактивні плакати, бізіборди з рухомими елементами та дитячі поручні з м'якою оббивкою. Кожне купе марковано «Іскорками суперсил» – персонажами лялькового театру, розробленими Дитячим фондом ООН. 

У 2024 році Укрзалізниця разом із партнерами планує запустити ще сім дитячих вагонів. У коментарі "Суспільному" керівник проєкту дитячих вагонів УЗ Олександр Шевченко сказав, що у цьому вагоні 36 місць. 

- Завантаженість повна. З моменту, як ми відкрили продаж на дитячі вагони, усі квитки на 20 днів, тобто на увесь горизонт продажу, розкупили за 40 секунд, — розповів він.

У кожному купе є навчально-розважальні матеріали, інструкції для руханки, настільна гра та манеж для найменших пасажирів, а також збільшений обмежувач верхньої полиці з протиударною накладкою. Вбиральня оснащена додатковими гігієнічними засобами, сповивальним столиком та дитячими накладками на унітаз.

При оформленні дитячого вагона використали матеріали з платформи розвитку дошкільнят «НУМО», створеної командою експертів ЮНІСЕФ в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України. Проєктування та капітальний ремонт з модернізацією тривали шість місяців на потужностях Укрзалізниці у спеціальному цеху. Повністю оновлено базове обладнання – від кондиціонерів і систем опалення до мобільних пандусів. Розробка та фінансування проєкту були здійснені у співпраці з ЮНІСЕФ Україна та за фінансової підтримки уряду Бельгії.