Директор київського крематорію під час війни наживався на урнах для праху військових

До оборудки залучив свого кума та його спільницю.

t.me/kyiv_pro_office/4313

t.me/kyiv_pro_office/4313

Колишній директор СКП "Київський крематорій", домовившись з підприємцем, який є його кумом, та їхньою спільницею, "заробили" понад 200 тисяч гривень на закупівлі урн для праху військових. Вони після початку повномасштабного вторгнення почали закуповувати їх в чотири рази дорожче, ніж до 2022 року. Про це повідомляє прокуратура Києва.

- Київською міською прокуратурою вжито заходів щодо реального відшкодування коштів до столичного бюджету, якими в умовах воєнного стану заволоділи службові особи ритуальної служби та їх співучасники під час закупівлі урн для праху загиблих учасників бойових дій. Колишній директор СКП "Київський крематорій" та його спільники відшкодували 200 тисяч гривень збитків, завданих столиці під час закупівлі урн для праху загиблих військових за завищеними цінами, - йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що колишній директор ритуальної служби Спеціалізованого комбінату  "Київський крематорій" домовився з фізичною особою-підприємцем, який посадовцю є кумом, та їхньою спільницею, про закупівлю урн для праху загиблих учасників бойових дій за завищеними цінами. Підприємець постачав урни для праху з 2020 року за ціною 200 грн за штуку. Проте з початком широкомасштабного вторгнення на територію Київської області збройних сил Російської Федерації у 2022 році ціна на зазначені урни у цього підприємця чомусь зросла до 800 гривень за штуку.

 Як наслідок, співучасники в період 2022-2023 років заволоділи бюджетними коштами на суму понад 200 тисяч гривень. Це різниця, на яку завищили реальну вартість закуплених у підприємця урн, підтверджена судовими експертизами.

 У прокуратурі зазначають, що дії зазначених осіб кваліфіковані як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України). На теперішній час обвинувальний акт скерований до суду. Обвинувачені відшкодували завдані збитки, перерахувавши кошти на рахунок Київської міської ради.