Світові ЗМІ заговорили про новий "чорний понеділок" через обвал фондових ринків і ринку криптовалют 5 серпня. Так, японський ринок Nikkei впав більш ніж на 12%, показавши найбільше одноденне падіння в історії, повідомив CNN. У Японії та Південній Кореї торги в понеділок були припинені на короткі періоди часу, оскільки багаторазово спрацьовували автоматичні вимикачі, покликані запобігти панічному продажу.
Американський ринок також відкрився спадом. Індекс S&P 500 впав більш ніж на 3,5%, що є найгіршим внутрішньоденним спадом з 2022 року, пише Bloomberg. Падіння світових ринків сталося, зокрема, через побоювання щодо уповільнення економіки США. Це посилило очікування на те, що Федеральній резервній системі США доведеться знизити відсоткові ставки.
Акції найбільших технологічних компаній світу обрушилися через неоднозначну динаміку доходів і скептицизму, що росте, деяких інвесторів з приводу ажіотажу навколо штучного інтелекту. Так звана «Чудова сімка» на чолі з Apple і Nvidia втратять $1 трлн капіталізації на тлі обвалу акцій, пише Reuters. Акції цих технологічних компаній відкрилися зі зниженням приблизно на 9%, що є найгіршим падінням за день з 2015 року. Це сталося через побоювання рецесії в США, а також після рішення Berkshire Hathaway Уоррена Баффета скоротити свою частку у виробника iPhone.
– Високоефективні акції Alphabet, Amazon, Meta, Microsoft, Tesla на торгах впали на 12,2%. ТОтже, багатомісячне зростання в секторі було перервано, пише агентство.
Акції Nvidia впали на 14%, а Apple – більш як на 8%. Падіння Nvidia знищить близько $358 млрд ринкової вартості, у той час як Apple втратить $277 млрд. Акції Nvidia постраждали через повідомлення про те, що запуск її майбутніх чіпів штучного інтелекту може бути відкладений на три місяці через недоліки конструкції, що може вплинути на таких клієнтів, як Meta, Google та Microsoft. Після більш ніж річного зростання на Уолл-Стріт акції великих технологічних компаній останні кілька тижнів опинилися під тиском, у тому числі через ознаки того, що окупність великих інвестицій в ШІ займе більше часу, ніж сподівалися деякі інвестори.
Падіння акцій послідувало за слабким звітом із зайнятості в США в п'ятницю, 2 серпня, що підштовхнуло інвесторів до безпечних активів і посилило ставки на те, що Федеральній резервній системі незабаром доведеться знизити відсоткові ставки, щоб підтримати зростання.
Криптовалюти втратили близько $270 млрд вартості, крипторинок упав на 13,2%, пише CNBC. У неділю ринок криптовалют зазнав значного зниження вартості, оскільки інвестори продовжували розпродувати ризиковані активи. За останні 24 години Bitcoin впав на 11%, а Ethereum - на 21%, що призвело до зниження загальної вартості криптовалют на $270 млрд, за даними CoinGecko. Ціна Bitcoin досягла найнижчого рівня з лютого, торгуючись на позначці $54 000, хоча за рік вона зросла майже на 23%. Ethereum подешевшав до $2300, втративши річний приріст. Інші криптовалюти, такі як токени BNB від Binance і Solana, також зазнали падіння більш ніж на 15% та 10% відповідно.
Чорний понеділок (Black Monday) - понеділок 19 жовтня 1987 - день, в який відбулося найбільше падіння Промислового індексу Доу Джонса за всю його історію, - 22,6%. Ця подія торкнулася не лише США, а й швидко поширилася по всьому світу. Однак катастрофі не передували жодних важливих новин або подій, видимих причин для обвалу не було.
- 15 лютого Японія втратила статус третьої економіки світу.
- Оборона і не тільки: 8 економічних трендів на 2024 рік у світі та в Україні.