Українські полярники на станції «Академік Вернадський» показали рідкісне для Антарктиці явище – зоряне небо. Коли зірки видно, то на небі можна розгледіти 45 сузір’їв, повідомила пресслужба Національного арктичного центру в Facebook.
- У Південній півкулі, де розташований континент Антарктида, - власне зоряне небо. Тут можна побачити 45 сузір’їв, які недоступні в Північній півкулі. Найвідомішим є Південний хрест. За ним можна визначити напрямок на Південний полюс. До речі, саме це сузір’я було зображено на шевроні 28-ї УАЕ, яка зимувала на станції торік, - зазначили науковці.
Вони додали, що також є сузір’я, які можна бачити з обох півкуль, хоча інколи й у різний час. Вони розташовані в районі екватора. Також майже з будь-якого куточка Землі можна побачити найяскравішу зірку нічного неба - Сіріус у сузір'ї Великого Пса.
- 29 липня українські полярники показали одразу три цікаві типи поведінки горбатого кита.
- 1 липня полярники розповіли, що в районі української антарктичної станції імені Академіка Вернадського зараз – зимовий сезон. І якщо астрономічна зима вже досягла свого апогею – з найдовшими, майже суцільними ночами, то кліматична тільки вступає у розпал.