У високорадіоактивній Чорнобильській зоні науковці виявили мікроскопічних хробаків - нематодів, які абсолютно не бояться радіації. Вони не показали жодних ознак пошкодження своїх геномів, всупереч тому, що можна очікувати від організмів, що живуть у такому небезпечному місці. Про це повідомляє науковий вісник Science Alert.
Проте це зовсім не свідчить, що зона ЧАЕС є безпечним місцем, кажуть дослідники. Просто хробаки стійкі та здатні спритно адаптуватися до умов, які можуть бути небезпечними для інших видів.
- Чорнобиль був трагедією незбагненного масштабу, але ми все ще не маємо повного уявлення про наслідки катастрофи для місцевого населення, - зазначила біолог з Нью-Йоркського університету Софія Тінторі.
Нематоди - мікроскопічні круглі черв’яки, які живуть у різних середовищах існування (включаючи тіла інших організмів). Вони можуть бути надзвичайно витривалими - було кілька випадків повторного пробудження нематод після тисячоліть замерзання у вічній мерзлоті.
- 24 лютого 2022 року ввечері внаслідок військового вторгнення російських військ в Україну українським військовим, попри відчайдушні спроби захистити ЧАЕС, не вдалося цього зробити. До Зони відчуження в'їхали російські танки. Чорнобильська АЕС була окупована росіянами до 1 квітня.
- У грудні 2021 року в Чорнобильській зоні вперше помітили рогатого жайворонка. Мігруючий птах сидів на мосту неподалік річки Прип'ять і щось їв.