У мережі шириться дезінформація про розповсюдження гарячки Денге в Україні. Це фейк, який поширює країна-агресор у своїх Telegram-каналах, повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я, зазначивши, що вони просто перекрутили слова української лікарки-інфекціоністки, яка в особистому блозі розказала про симптоми гарячки Денге.
- Основною загрозою поширення гарячки Денге в Європі є комарі aedes albopictus - "тигрові комарі". За даними ВООЗ, Денге, раніше типова для регіонів Африки та Азії, зараз поширюється і на інші території. Станом на червень 2024 року ВООЗ повідомила про понад 10 млн випадків з початку року. України серед цих країн не має, - кажуть у міністерстві.
Гарячка Денге - гостра інфекційна хвороба. Інкубаційний період триває 3 - 15 днів. Захворювання зазвичай починається раптово: з’являються озноб, головний біль, сильний біль у спині, крижах, хребті, суглобах (особливо колінних). Саму гарячку спостерігають у всіх хворих, температура тіла швидко підвищується до 39–40°C.
- 20 червня МОЗ наголошувало, що критична ситуація з енергопостачанням може призвести до спалахів інфекційних захворювань. Центри з контролю профілактики та комунальні служби працюють у посиленому режимі, щоб запобігти поширенню інфекцій.
- 18 березня у МОЗ повідомили, що посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) може розвиватися лише у 12–20% людей, які пережили травматичну подію чи були свідками такого.