Україна та Комітет власників єврооблігацій домовились щодо комплексної реструктуризації зовнішнього державного комерційного боргу. Про це міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
- Після місяців переговорів та наполегливої роботи з приватними кредиторами, МВФ та офіційними кредиторами ми досягли домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій щодо комплексної реструктуризації нашого зовнішнього державного комерційного боргу, - написав він.
За його словами, завдяки угоді буде забезпечено економія 11,4 мільярда доларів США на обслуговуванні боргу протягом наступних 3 років. Очікується, що до 2033 року економія складе 22,75 мільярда доларів США, що звільнить фінансові ресурси, які можуть бути спрямовані на оборону та соціальні видатки.
Міністр запевнив, щ завершення цієї угоди про реструктуризацію створить умови для якнайшвидшого повернення України на міжнародний ринок капіталу, коли ситуація з безпекою стабілізується, щоб фінансувати швидке відновлення та реконструкцію країни.
- Через цей борг Україні загрожував дефолт. Проте голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ще 3 липня запевняв, що навіть якщо Україні не вдасться реструктуризувати борг до серпня, то дефолту не буде.
- 18 липня Верховна Рада прийняла законопроєкт, який дозволяє уряду призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 01 жовтня 2024 року.
- 3 липня до державного бюджету України надійшов п’ятий транш Міжнародного валютного фонду у розмірі 2,2 мільярда доларів в рамках чотирирічної програми Extended Fund Facility.