Житловий комплекс з такою назвою планують збудувати на вулиці Кониського, 22, у Києві, де розташована історична садиба Маліна (Зеленських). У квітні 2024 року забудовник ТОВ "Тургенєв Білд" замовив дослідження, щоби довести, що будинок не може отримати статус памʼятки, бо його збудували на замовлення професора російської філології Василя Малініна (Маліна). У відповідь активісти ГО "Спадщина" звернулися до Інституту нацпам'яті й перевірили, чи будівництво ЖК "Тургеневъ" на місці історичної памʼятки не порушує вимоги закону, повідомляє сайт ГО "Хмарочос".
В Інституті національної пам'яті пояснили, що ЖК не відповідає вимогам закону, оскільки його назвали на честь російського письменника, поета й драматурга Івана Тургенєва. У своїх творах він зневажливо ставився до української мови й українців, а також прославляв російську мову. Його твори стали "класикою шкільного виховання радянського (російського) патріотизму, нав'язуванням використання російської мови як вищої порівняно з іншими національними мовами, зокрема українською".
Садиба Маліна розташована в Києві, на вулиці Олександра Кониського, 22 (раніше – Тургенєвській). Роком побудови вважається 1890-й. У ній із 1911-го до 1915 року проживала сім’я заможних міщан Зеленських. Вся суперечка крутиться навколо історичного статусу будинку. Якби він був, то ніхто б не міг посягнути на ділянку під садибою.
- У квітні 2024 року петиція про збереження садиби Маліна (Зеленських) набрала необхідні 6 000 голосів. Утім на консультативній раді департмент охорони культурної спадщини ухвалив рішення перевірити, чи садиба Маліна (Зеленських) відповідає вимогам закону про дерусифікацію, а також підтримали забудовника й відмовилися внести будівлю до переліку обʼєктів культурної спадщини.
- У червні 2024 року в офіційній відповіді міськради за результатами розгляду петиції про заборону зведення ЖК на місці будівлі заявили, що правові підстави для припинення будівництва ЖК наразі відсутні.