Омбудсман розповів про схему виїзду чоловіків під виглядом супроводу сиріт

Мінімум шість чоловіків могли виїхати з України до Німеччини під виглядом супроводу дітей-сиріт. 

@dmytro_lubinetzs

Шість чоловіків могли незаконно виїхати з України під виглядом супроводу евакуації дітей-сиріт у Німеччину. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у своєму телеграм-каналі.

Омбудсман розповів, що 68 дітей з київського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 у супроводі 20 осіб вивезли у березні 2022 року до колишнього молодіжного табору міста Вупперталь. Але під час перевірки у 2024 році виявилося, що за дітьми наглядає виключно німецька сторона. Також виявилося, що наразі в центрі знаходяться 55 дітей, а не 68 як по документах. 

- Нам вдалось довідатися: серед супроводжуючих осіб під час евакуації в офіційних наказах були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, й лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані. Найцікавіше: серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей  №1 міста Києва. Серед супроводжуючих також значаться ще чотири особи, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення. Кожен з супроводжуючих чоловіків звільнилися з посад після того, як опинилися за межами держави і жоден з них наразі не працює у цих органах. Щобільше, вони не повернулися до України. Цей факт наштовхує на думку, що це все була “спланована акція“! - заявив Лубінець.

Керівники Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва та столичного Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 продовжили їздити у робочі відрядження до Вупперталю на зустріч до своїх близьких родичів під виглядом робочих питань, додав омбудсман.

Дмитро Лубінець направив відповідні листи до Офісу генпрокурора, Національної поліції, Міністерства соціальної політики, Національної соціальної сервісної служби України та КМДА.

- Очікую на швидке і неупереджене розслідування. Після такого випадку ми будемо більш прискіпливо перевіряти документи, повʼязані із закордонними відрядженнями… Адже складається враження, що подібні випадки непоодинокі! - підсумував уповноважений з прав людини.