Експосадовцю ГПУ Щербині дали шість років за підбурювання до хабаря ексдиректору ДБР Трубі

Колишнього керівника Головного слідчого управління Генпрокуратури взяли під варту в залі суду.

ukrinform.ua

Вищий антикорупційний суд України засудив колишнього керівника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Ігоря Щербину до шести років позбавлення волі. Його визнали винним у підбурюванні до надання хабаря колишньому директору ДБР Роману Трубі. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

- 26 червня 2024 року колегія суддів ВАКС оголосила обвинувальний вирок особі, яка підбурила до надання неправомірної вигоди у розмірі 150 тис. доларів США колишньому директору ДБР начебто за закриття кримінального провадження, що розслідується територіальним управлінням ДБР, - розповіли в САП.

У Вищому антикорупційному суді додали, що обвинуваченому призначено покарання з конфіскацією належного йому на праві власності майна окрім його долі у квартирі та з позбавленням класного чину - старшого радника юстиції. 

Щербину взяли під варту в залі суду. Упродовж 30 днів він може подати апеляційну скаргу на вирок до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду..

За даними журналіста Олега Новікова, Ігор Щербина є кумом ексдиректора ДБР Романа Труби. Судді конфіскували $74 487, які були предметом неправомірної вигоди, а також $21 200, що були у власності Щербини.

За версією обвинувачення, Щербина за посередництва підприємця Валентина Шевченка вимагав зі столичного забудовника $150 тис. неправомірної вигоди начебто для колишнього директора ДБР Романа Труби за закриття кримінального провадження, що розслідується територіальним управлінням цього органу щодо компанії-забудовника. Вони отримали $75, і їх затримали. Шевченко пішов на угоду і вийшов на умовний строк.

Юрія Щербину затримали детективи Національного антикорупційного бюро на початку грудня 2019 року. Тодішній директор ДБР Роман Труба у своєму тeлеграм-каналі написав, що дізнався з новин, що його колишній колега з часів ГПУ за гроші обіцяв впливати на перебіг кримінальних проваджень у ДБР, і це кримінальне провадження розслідує НАБУ. Він запевнив, що ані на керівництво ДБР, ані на слідчих неможливо впливати “ані за гроші, ані за будь-які інші ресурси".