Атака «елітних» ваххабітів: чому в дагестанській різанині в РФ знову звинувачують Україну

У Дагестані бойовики відкрили вогонь по поліцейських і підпалили храми - православний та синагогу. Офіційний Кремль мовчить, але на винуватця терактів уже натякнули.

REUTERS

У зведеннях новин все частіше з'являються повідомлення з країни-агресора про інциденти за участю бойовиків-мусульман, які то захоплюють російську концертну залу, то тікають із СІЗО, то розстрілюють російських поліцейських... Якихось виразних вимог бойовики не висувають, особливо нічого не вимагають і в принципі розуміють, що їх, зрештою, пристрелять. Що обіцяно їм після смерті – знає лише мусульманський бог, а ми намагаємося зрозуміти, що відбувається, зокрема, у Дагестані.

І що відбувається?

Напад озброєних місцевих жителів Дербента та Махачкали на поліцейських стався практично в один час - близько шостої години вечора в неділю, 23 червня, у православне свято Трійці. У Дербенті бойовики обстріляли синагогу та церкву, а в Махачкалі їхні колеги відкрили вогонь по посту ДАІ. У першому випадку один співробітник поліції загинув і ще один отримав поранення під час стрілянини.

Після обстрілу в синагозі Дербента почалася пожежа, а місцеві жителі повідомили у телеграм-каналах, що 66-річного священника православної церкви, протоієрея Миколу Котельникова, було знайдено з перерізаним горлом.

У Махачкалі невідомі на вулиці Єрмошкіна обстріляли пост ДАІ, вбивши одного співробітника поліції та поранивши шістьох. Зіткнення бойовиків із поліцією на вулиці Магомедгаджієва у столиці Дагестану тривали всю ніч на понеділок, 24 червня. Двох терористів вдалося ліквідувати, решта втекла. Махачкалу та Дербент оточили на в'їзд та виїзд.

До ранку кількість загиблих у Махачкалі та Дербенті досягла вже двох десятків людей. Глава Дагестану Сергій Меліков повідомив, що було вбито 15 поліцейських і «ще кілька цивільних», точної загальної цифри він не назвав (за деякими даними, постраждалих – 44 особи). У регіоні оголошено триденну жалобу.

Скільки всього бойовиків брали участь у нападі, поки неясно, влада прозвітувала про ліквідацію шести терористів. Серед них опинилися двоє синів та племінник голови Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова. Його самого затримали та допитали, а партія «Єдина Росія» спішно вилучила Омарова з-поміж своїх прихильників.

Знайшли винних

Не минуло й години після загибелі бойовиків, як голова регіону, не чекаючи не те що результатів розслідування, але хоча б прибирання тіл з вулиць, заявив, що цей «осередок бойовиків підготували закордонні сили». Його підтримав земляк - депутат Держдуми Гаджієв. У контексті вгадувалися НАТО, Україна, США, Великобританія та решта держав, які недружньо налаштовані до Росії і, можливо, поняття не мають, що таке Дагестан.

Втім, проблиск здорового глузду спалахнув, звідки не чекали - від сенатора РФ Рогозіна.

- Депутат Держдуми від Дагестану Гаджієв вважає, що за терактом у республіці стоять спецслужби України та країн НАТО. А я вважаю, якщо ми кожен теракт, причетний до національної та релігійної нетерпимості, ненависті та русофобії, будемо списувати на підступи України і НАТО, то цей рожевий туман приведе нас до великих проблем. У чужому оці скалку бачимо, у своєму - колоди не розглянемо. А час би, - написав Рогозін у своєму телеграм-каналі.

Загалом зрозуміти Рогозіна можна. Україну в РФ звинувачують у всьому – від обстрілу до цунамі. І поступово складається образ України не як «молодшого брата», не як «країни 404», а як сили, здатної одночасно обороняти свої території, плести змови в інших країнах, готувати терористів ісламського розливу, ростити диверсантів по всій Росії, впливати на Вашингтон та інше. Росія, звісно, ​​на тлі такої України виглядає кволою «терпилою», здатною тільки злякано верещати «Обдурили! Образили!».

Особливо цікаво було бачити, як на тлі заяв про черговий «український слід» самі ж російські ЗМІ, з посиланням на джерела в міліцейських колах, повідомили, що деякі з нападників давно числилися в базі МВС за зв'язок із ваххабітськими колами. Числилися – та й усе. Ніхто не брав їх у розробку, не встановлював посилене спостереження, особливо після текракту в "Крокус-Сіті Холлі". Так, це ж вихідці з дуже шанованих дагестанських кланів: як уже було сказано, двоє (з восьми дітей) синів районного голови Омарова, а також 28-річний боєць ММА, виходець школи єдиноборств Гаджимурад Кагіров.

А один із ліквідованих у Дагестані бойовиків на ім'я Алі Закаригаєв, виявляється, був членом партії «Справедлива Росія». І в понеділок його звідти теж виключили, повідомили у пресслужбі партії.

Все правильно, російські спецслужби мають важливіші завдання: полювання на артистів і режисерів, арешт підлітків за листівки, візити до шкіл на «розмови про головне», участь у «могилізації» студентів – та інші невідкладні справи.

До речі, про «Крокус»

З початку року це третя атака радикальних ісламістів - після теракту в «Крокусі» у березні та захоплення заручників у ростовському СІЗО тиждень тому. Жоден з цих терактів не був прокоментований Кремлем по суті чи хоча б із наданням доказів: сказали, що це Україна винна – і все. В інтернеті навіть запускали тоталізатор: через який час після будь-якого інциденту на території РФ виявлятиметься «український слід». Зараз користувачі ставлять на 1,5-2 години і не помиляються.

Тому що після подій у "Крокусі" Путін заявив, що Росія ніяк не може бути об'єктом атаки ісламських радикалів! Тому що добре поводиться і з усіма дружить! І коли заборонена в Росії «Ісламська держава» публічно взяла на себе відповідальність за напад у концертній залі, безмежно дружелюбний російський президент звинуватив у всьому Україну – мовляв, вона готувала бойовиків.

Про подію в Дагестані офіційних заяв на момент написання статті не було. Тому що важко поєднати в одному тексті дружбу з «Талібаном» і терористів-ваххабітів.

Натомість угруповання, яке взяло на себе відповідальність за теракт у «Крокусі», може бути причетним до терактів у Дагестані. Російське відділення медіагрупи "Аль-Азаїм", пов'язане з ІДІЛ, опублікувало заяву з підтримкою своїх "братів з Кавказу" за "демонстрацію того, на що вони здатні".

- …Російська влада намагалася провести мляву контртерористичну операцію на Північному Кавказі з березня 2024 року, щоб боротися зі зростаючим впливом ІДІЛ та «Вілаят Кавказу», але в основному зосередила свою відповідь після атаки в «Крокус-Сіті холі» на безпідставному звинуваченні України та НАТО, - цитує звернення угруповання Інститут вивчення війни.

Зрозуміло, що нічого не зрозуміло. Якщо заглянути в історію, то стане зрозуміло тільки, що ваххабіти та ІДІЛ – близнюки-брати, ідеологія ІД базується на ваххабізмі як релігійно-політичному русі - іслам, що закликає до повернення фундаментального ісламу. «Талібан» та ІДІЛ – смертельні вороги, які вже давно з'ясовують, чий іслам правильніший і чистіший. Росія, що потоваришувала з «Талібаном», ризикує отримати десятки «Крокусів» і сотні «Дагестанів» у спину, а якщо помножити це на вируючі антимігрантські настрої в РФ, то можна з великою ймовірністю припустити, що це ще не кінець.