Після впровадження нової методики розподілу обсягу дефіциту електричних потужностей по регіонах світло в регіонах стали відключати більш-менш рівномірно. Про це у коментарі "РБК-Україна" повідомили у пресслужбі Укренерго.
– Ми ще аналізуємо ефективність використання нової методики, але за наявності дефіциту вона вже продемонструвала свою ефективність. У всіх областях побутові та промислові споживачі обмежуються у споживанні рівномірно, - повідомили у пресслужбі компанії.
В українських регіонах дуже різниться споживання електроенергії. На цей показник впливають кількість об'єктів критичної інфраструктури (водоканали, водоочисні споруди, насосні, котельні, лікарні тощо), які мають бути завжди безперебійно заживлені. Також на споживання регіону впливає наявність альтернативних джерел живлення у споживачів, наприклад, дахових сонячних панелей. З 8 червня, споживання кожної області поділено на 6 рівних частин – черг. Черга – це перелік споживачів, які споживають певну кількість мегават.
Раніше Укренерго для кожної області встановлювало ліміт споживання, який регіон не має перевищувати. Це призводило до того, що в області, де більше критичної інфраструктури та менше дахових СЕС, обмеження були більш жорсткими, ніж у регіонах із протилежною ситуацією. Наразі диспетчерський центр Укренерго замість доведення лімітів віддає всім обленерго однакову команду: яку кількість черг потрібно відключити, щоб компенсувати дефіцит.
- 16 червня голова Укренерго Володимир Кудрицький озвучив свій прогноз, згідно з яким до кінця липня рафіки відключень світла діятимуть щодня як мінімум з 11.00 до 23.00.
- 19 червня голова Держенергонагляду Руслан Слободян заявив, що наразі у багатьох областях із переліку об'єктів із гарантованим електропостачанням вже виключено десятки, а в деяких областях – понад сотню споживачів. Логіка процесу полягає в тому, що важливо знайти баланс та захистити об'єкти критичної інфраструктури від відключень, водночас не створюючи надмірного навантаження на інших.