Мешканець Кілії Одеської області знайшов на березі річки Дунай частини старовинного корабля, вимиті течією. Про це адміністратор групи міста Олег Курносов написав у своєму фейсбуці.
- Частині великого стародавнього корабля оголила річка. Вимиті потужною течією фрагменти чиєїсь галери, галіота чи шхуни могли дуже довгий час пролежати під водою і збереглися лише завдяки тому, що зроблені з дуба, що у воді кам'яніє, - розповів Курносов.
Як зазначив чоловік, судно, що затонуло, могло багато років лежати на дні річки, поки під час днопоглиблювальних робіт його частини не підняли на берег потужним ковшем крана разом з мулом.
- Я зайшов на потужний брус, який більш ніж на половину прихований у воді, і вільно ходжу по ньому, його довжина понад 6 метрів, а товщина понад 25 см. Інші частини стирчать із берегової товщі мулу та піску вище, деякі з них за формою нагадують шпангоути, інші схожі на кіль чи фальшкільні частини, – написав він.
- 23 квітня у посилці, що прямувала з Кривого Рогу до Сполучених Штатів Америки, знайшли три археологічні артефакти VI тисячоліття до нашої ери. У коробці були кам'яні ядрища з кременю, обсидіану та яшми – нуклеуси. Експертиза показала, що артефакти є оригінальними нуклеусами із північно-західної та західної частини України.
- 7 березня археологи заявили, що знайдені на Західній Україні кам'яні знаряддя можуть бути найдавнішим доказом присутності людини в Європі. Їх виявили в кар'єрі в Королевому ще в 1970-х роках, але тільки зараз історики зуміли визначити, що знаряддям понад 1 мільйон років.