Під час першої хвилі мобілізації завдяки залученню ув’язнених до ЗСУ на добровільних засадах можна буде поповнити військо щонайменше на чотири тисячі осіб. Про це міністр юстиції України Денис Малюська розповів виданню The Washington Post.
- Згідно з новим законом, ув’язнені, які підпадають під програму амністії, можуть бути призначені лише у десантно-штурмові бригади, що може означати їхню участь у боях віч-на-віч з російськими військами. Це обмеження відображає найбільш нагальні потреби України, - зазначив Малюська.
Він додав, що наразі засуджені проходитимуть службу лише у частинах, повністю сформованих із колишніх в’язнів, якими керуватимуть кадрові військові.
- Мотивація наших в’язнів сильніша, ніж у наших звичайних солдатів, – вважає Малюська.
На його думку, для них звільнення – лише частина мотиву. Вони «також хочуть захистити свою країну та перегорнути сторінку».
За даними видання, після ухвалення закону, що дозволяє призивати певних засуджених, з в’язниць було звільнено понад 2750 чоловіків.
- 28 травня Малюська висловив думку, що в Україні необхідно дозволити мобілізувати тих, хто засуджений за одне убивство, − не важливо, це навмисне вбивство чи вбивство з необережності.
- 21 травня заступник міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що заяви на службу в ЗСУ подали понад 3 тисячі засуджених.