На Саміт миру, що пройде у Швейцарії 15-16 червня, прибудуть представники 92 країн. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ країни.
Як зазначили у відомстві, запрошення на участь у саміті було надіслано 160 державам. Очікується, що 57 країн представлятимуть на Саміті світу їхні лідери, а 29 держав – глави урядів. Шість держав, серед яких Індонезія, Ізраїль, ОАЕ, Південна Африка, Філіппіни та Бразилія будуть представлені послами. Бразилія і Святий Престол будуть мати статус спостерігача, а не учасника саміту.
Також швейцарське МЗС опублікувало повний список країн-учасниць:
Албанія;
Андорра;
Аргентина;
Австрія;
Бельгія;
Боснія і Герцеговина;
Болгарія;
Кабо Верде;
Канада;
Чилі;
Колумбія;
Коста-Ріка;
Кот-д'Івуар;
Хорватія;
Кіпр;
Чехія;
Данія;
Домініканська республіка;
Еквадор;
Естонія;
Фіджі;
Фінляндія;
Франція;
Грузія;
Німеччина;
Гана;
Греція;
Гватемала;
Ісландія;
Ірландія;
Італія;
Японія;
Кенія;
Косово;
Латвія;
Лівія;
Ліхтенштейн;
Литва;
Люксембург;
Мальта;
Молдова;
Чорногорія;
Нідерланди;
Північна Македонія;
Норвегія;
Палау;
Польща;
Португалія;
Катар;
Словенія;
Сомалі;
Іспанія;
Швеція;
Східний Тимор;
Україна;
Великобританія;
Сполучені Штати Америки.
- 14 червня президент Володимир Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Глобальному саміті миру. Він наголосив, що захід дозволить глобальній більшості зробити конкретні кроки у сферах, які є важливими для кожного у світі: ядерна та продовольча безпека, повернення військовополонених та всіх депортованих осіб, у тому числі депортованих українських дітей.
- 7 червня президент Швейцарії Віола Амхерд заявила, що глобальний саміт світу у Швейцарії - це лише початок переговорів, потім, ймовірно, відбудуться переговори з Росією.