Служба безпеки нейтралізувала дві ботоферми, які діяли на Житомирщині та у Дніпрі. Фігуранти допомагали спецслужбам РФ зламувати телефони українських захисників і поширювати кремлівську пропаганду. Про це повідомляє пресслужба СБУ.
На Житомирщині спільно з Національною поліцією викрито мешканку Коростеня, яка на замовлення окупантів масово реєструвала віртуальні мобільні номери українських операторів та анонімні акаунти у Telegram. Активовані акаунти вона продавала або здавала в оренду через спеціалізовані інтернет-платформи РФ. Надалі російські спецслужби використовували ці номери для зламу телефонів українських військових.
Для цього вони робили фішингові розсилки на гаджети воїнів Сил оборони з анонімних номерів та інтернет-адрес, зареєстрованих в Україні. У разі відкриття файлів зі шкідливим програмним забезпеченням на телефон автоматично завантажувався вірус-шпигун, який збирав конфіденційні дані. Також ворог застосовував анонімні акаунти ботоферми для поширення кремлівських наративів нібито від імені пересічних громадян України.
Встановлено, що жінка зареєструвала понад 600 мобільних номерів, гроші від продажу яких отримувала на власний криптогаманець. Її повідомлено про підозру ("Несанкціоноване втручання у роботу інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж").
У Дніпрі затримали 30-річного місцевого жителя, який зареєстрував майже 15 тис. фіктивних облікових записів у різних соцмережах та месенджерах. Для цього використовував сім-картки українських мобільних операторів. Створені акаунти він продавав на форумах даркнету, де основними його покупцями були представники спецслужб РФ. Йому інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України"). За обома фактами тривають розслідування.
- 7 червня СБУ повідомила, що затримала депутатку з Хмельниччини, яка працювала на ФСБ Росії і завербувала до злочинної діяльності своїх 42-річного сина та 37-річну доньку. За вказівкою російської спецслужби вони намагалися виявити пункти базування і маршрути руху мобільних вогневих груп ППО, які обороняють регіон.
- 23 травня 73-річного жителя Львова Олександра Косторного засудили до 15 років за ґратами з конфіскацією майна за коригування ракетного удару по Яворівському полігону.