Про терміни демобілізації можна буде говорити, дивлячись на результати мобілізації, які будуть через 2-3 місяці. Про це 12 червня заявив глава парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич ("Слуга народу") в інтерв'ю BBC Україна.
- Цей законопроєкт (про демобілізацію. - Авт.) готує Міністерство оборони разом з Генеральним штабом. У нас (у Верховній Раді. - Авт.) він не готується поки що. Але потрібно постійно бути у контакті з ними й подивитися на результати мобілізації, які будуть через 2-3 місяці. І тоді вже можна буде говорити про терміни демобілізації. Це дійсно потрібно, - сказав народний депутат.
За словами Завітневича, якщо говорити про стандарти і брати досвід минулих війн, людина може воювати в повномасштабній війні до одного року. В Україні цей термін давно минув, але, якби демобілізацію включили в закон про мобілізацію, то “в деяких підрозділах досвідчені військові пішли б з армії в один момент”.
- 10 квітня, перед ухваленням нового закону про мобілізацію, Міноборони попросило прибрати демобілізацію із законопроєкту.
- 10 червня член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський сказав, що уряд не відмовився від ідеї економічного бронювання від мобілізації.