У контрактах іноземців, які проходять військову службу в Україні, є норма про розірвання контракту, є норма щодо розірвання угоди за власним бажанням. Про це йдеться у повідомленні ГУР.
- Це гарний бонус, що вони підписують контракт, але не зобов'язані тут пробути рік, два, три чи п'ять років. Він побув декілька місяців, побачив, що відбувається. Можливо для нього треба час: зупинитися, переоцінити, зрозуміти, чому він не готовий, яких треба навичок, знань здобути. Або він готовий їх здобувати тут, у бою, - розповів начальник штабу Міжнародного легіону ГУР МО України з позивним «Шеф».
За його даними, змінами в законі про мобілізацію від 18 травня передбачено, що іноземці можуть розірвати контракт лише після 6 місяців безперервної служби.
"Шеф" наголосив, що для вступу до лав воєнної розвідки іноземці спершу реєструються на сайті, заповнюють анкету, повідомляють про свій досвід і навички.
- Хтось із них воював у Сирії, хтось в Іраку, хтось в Афганістані і так далі. У нас є наш досвід... Ми прагнемо кращого: до НАТО, до тих підрозділів, які застосовують правильну методику управління та ведення бою. Утім на керівних ланках у будь-якому разі мають бути українці з гарними знаннями іноземної мови та бойовим досвідом, -зазначили в ГУР.
Після цього відділ рекрутингу вивчає надану іноземцями інформацію та подає їхні кандидатури до бойового загону, а також робить звернення до іноземця, і він приїжджає в Україну. Його супроводжують, він підписує контракт і вступає у лав ЗСУ.
- За даними секретаря Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Романа Костенка (парламентська фракція "Голос"), після набрання чинності законом протягом травня було мобілізовано більше людей, ніж за останні кілька місяців.
- 10 червня член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки народний депутат Федір Веніславський повідомив, що наразі уряд не бачить необхідності ініціювати збільшення терміну на оновлення ВОД.