Тиждень для киян починається зі слабких 3-бальних магнітних коливань. Проте вже ввечері у столиці очікується посилення магнітної активності до позначки 6, пише Телеграф.
Вже 11 червня у Києві очікується магнітна буря з індексом 4. До вечора ситуація покращиться і магнітна активність впаде до 2. Невеликі магнітні коливання можливі в Києві і 12 червня. За прогнозом, рівень геомагнітної активності буде з індексом 2.
За даними спеціалістів, навіть слабкі магнітні бурі можуть негативно впливати на самопочуття людей, особливо на метеозалежних, вагітних, людей з серцево-судинними захворюваннями та літніх людей.
Які симптоми можуть виникати під час магнітної активності: головний біль, запаморочення, слабкість, швидка стомлюваність, поганий сон, зміна артеріального тиску, зниження концентрації уваги, погіршення настрою, посилення хронічних захворювань.
Відчувши подібні симптоми, рекомендується дотримуватися режиму дня та здорового способу життя, добре висипатися, пити багато води, уникати стресів, виконувати фізичні вправи.
- 5 червня стало відомо, що українські науковці модернізували геомагнітну обсерваторію на станції “Академік Вернадський”, що в Антарктиці. Тепер вона одна із небагатьох, які можуть передавати надточні односекундні дані геомагнітних спостережень у новому форматі. Користуватися цими даними можуть вчені 106 обсерваторій з 43 країн світу.
- 7 травня Міністерство освіти і науки та Національний антарктичний науковий центр повідомили, що Україна приєдналася до міжнародного проєкту дослідження танення антарктичної криги.