ТЦК забирають на фронт співробітників оборонних підприємств – виробництво може призупинитися

Це загрожує підприємствам проблем із виробництвом зброї.

REUTERS

Україна може зіткнутися із проблемами у виробництві зброї через дефіцит працівників оборонних підприємств. Керівники виробництв скаржаться, що втрачають спеціалістів через мобілізацію. Про це пише "Економічна правда".

Директор компанія "Око камера", яка займається виробництвом тепловізорів для БПЛА, розповіла, що в травні їхнє підприємство втратило інженера-конструктора. Підприємство зараз виконує замовлення для держави, а надати броню для фахівця не змогло через зобов'язання поновити дані в ТЦК, де чоловіка можуть мобілізувати.

- Ми два роки інвестували, формували команду та унікальну компетенцію. З вулиці у нас забрали фахівця, який виконував одразу три функції. Держава отримала одного солдата, а ми втратили інженера, який впливає на постачання сотень тепловізорів для безпілотників ЗСУ, – каже представник компанії.

За даними видання, співробітників низки оборонних підприємств ТЦК встигають мобілізувати швидше, ніж вони встигають отримати бронювання. Частину фахівців забирають до ЗСУ під час оновлення даних у ТЦК, що необхідно для подання заявки на бронювання.

– Часто люди десятиліттями не оновлюють військово-облікові дані, а брати на роботу кандидата без дійсних документів наразі заборонено. Йому потрібно спочатку піти до ТЦК, пройти ВВК та оновити дані. Але там цього ще не заброньованого фахівця вручають мобілізаційний порядок денний. З людей, які вже працюють, проблемні документи мають 30% чоловіків, - повідомив представник великого оборонного підприємства на умовах анонімності.

В Асоціації "Технологічні сили України" (ТСУ), до якої входять 32 оборонні компанії, заявили, що чотири компанії втратили по 20-30 співробітників через мобілізацію. Ще чотири – від 5 до 20-ти. В організації стверджують, що мобілізація співробітників оборонних підприємств призведе до припинення випуску продукції на кілька місяців.