До українських полярників на станцію ім. академіка Вернадського, що в Антарктиді, завітав неочікуваний гість - імператорський пінгвін. Такий візит став сюрпризом, бо імператорські пінгвіни не гніздують в районі “Вернадського”, а обирають холодніші території. Найближча їхня колонія розташована за понад 300 км, і востаннє появу такого птаха біля “Вернадського” полярники фіксували в грудні 2020-го. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
За словами біологів, птах ще зовсім молодий, адже має сіре забарвлення на деяких частинах голови. Цей вид унікальний тим, що заходить найдалі на Південь (до кількасот кілометрів вглиб континенту) та розмножується антарктичною зимою, тобто коли темно й дуже холодно. Також це найбільші пінгвіни на планеті: їхній зріст може сягати 120 см, а вага - 50 кг.
Нині ж незвичний відвідувач вже два дні гуляє островом. Особливо він вподобав місце біля “магнітки” - геомагнітної обсерваторії.
- 25 квітня відзначається Всесвітній день пінгвінів. В це свято українські полярники розповіли подробиці про цих неймовірних птахів, а також показали види, які живуть в Антарктиді.
- 5 березня полярники розповідали, що субантарктичні пінгвіни дуже соціальні птахи. Вони багато комунікують між собою, ходять островом, а також приймають сонячні ванни, наводять красу в оперенні або сплять.