Міністерство освіти і науки оновило порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра та доктора філософії/мистецтва у 2024 році. Про це повідомила пресслужба Міносвіти.
- Зміни повʼязані із наявною воєнно-політичною ситуацією в країні. Також вони враховують основні аспекти щодо іспитів, які необхідні для підтвердження високого рівня знань, компетентностей та навичок вступників, – пояснили в міністерстві.
Відповідно до оновленого порядку, збільшується підтримка закладів вищої освіти, розташованих у прифронтових і прикордонних областях. Тобто вони матимуть особливий регіональний коефіцієнт.
Так, для закладів освіти, розташованих у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях, регіональний коефіцієнт становитиме 1,07. У Дніпропетровській і Полтавській областях, а також у Бучанському районі Київської області коефіцієнт дорівнюватиме 1,04. Вступники, які вже мають ступінь магістра і хочуть здобути ще одну вищу освіту, зможуть вступати до вишу без ЄВІ та ЄФВВ. Їм достатньо буде скласти внутрішні іспити безпосередньо в закладі освіти.
Для вступу на доктора філософії/мистецтва потрібно скласти ЄВІ у 2024 році з оцінкою не менше 150 балів за кожен з компонентів іспиту. Якщо абітурієнт складав ЄВІ у 2023 році, то для вступу йому потрібно мати не менше 130 балів з тесту з іноземної мови. Сертифікати, які посвідчують знання іноземної мови, не надають доступу до вступу в аспірантуру у 2024 році.
Випускники бакалаврату 2023 року, які зареєстровані та проживають на тимчасово окупованих територіях або в населених пунктах, де тривають бойові дії, мають особливі умови для вступу на магістратуру. Вони можуть отримати рекомендацію для зарахування, якщо вступають до того ж закладу вищої освіти, де здобули ступінь бакалавра, за спеціальностями, визначеними у відповідному переліку. Якщо в цьому університеті немає магістерської програми за їхньою спеціальністю, вони можуть вступати до будь-якого переміщеного вишу або університету в Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.
- НМТ-2024: в режимі суворої таємності та з окремою інструкцією при повітряній тривозі.
- 21 травня МОН рекомендує до нового 2024/2025 навчального року запровадити ряд змін, аби заклади освіти впродовж наступного осінньо-зимового періоду та опалювального сезону могли нормально працювати, Наприклад, навчальний рік для студентів (окрім перших курсів) розпочати в середині серпня. А суботи, поки тепло, зробити робочими.