Переможці "Олімпіади геніїв-2023": після конкурсу легко вступили до омріяних університетів

А ось роботи, з якими хлопці досягли успіху, довелося відкласти.

ukraine.geniusolympiad.org

Рік тому у США відбулася "Олімпіада геніїв-2023" (Genius Olympiad), де одразу кілька молодих талановитих українців здобули нагороди. І тоді вони поділилися з Коротко про історіями свого успіху. Через рік ми розшукали героїв наших публікацій і дізнались, як складається їхнє життя.

Назар Солопіхін: Хоч і на першому курсі, та вже актор

Полтавцю Назару Солопіхіну на минулорічній "Олімпіаді геніїв" не було рівних у номінації «Короткометражний фільм». Хлопець зняв лего-мультфільм «Дерева – легені нашої планети», в якому намагався донести глядачеві важливість зелених рослин у нашому світі.

- Як склалось ваше життя після успіху на "Олімпіаді геніїв"?

- Літо 2023 року було і справді дуже насиченим, адже не пройшло і двох тижнів після мого повернення в Україну та періоду інтерв'ю, прямих ефірів та нагороджень (вручення національних нагород від української Genius Olympiad, відзнаки почесного полтавця тощо), як у мене розпочався новий етап у житті - час складання вступних екзаменів та написання НМТ.

- Чи вдалось вступити на навчання, куди і бажали?

- Звісно, було трохи складно перелаштуватися із тематики "Олімпіади геніїв" на рейки вступу до закладу вищої освіти. Тиждень поспіль я здавав усі необхідні матеріали для вступу, а так як основним напрямком серед обраних мною спеціальностей було саме акторство, то мені потрібно було здати 4 творчих конкурси, кожен з яких включав у себе вірш, прозу, байку, монолог, пісню і танок.

Наступного дня після останнього творчого конкурсу я склав НМТ і подав ще документи на історичний факультет до КНУ ім. Шевченка. Але дійсно складний етап розпочався після того, як я отримав позитивні результати з обох вишів, і мені довелося зробити складний вибір - між творчою спеціальністю та науково-історичною, між Київським національним університетом культури і мистецтв та Київським національним університетом ім. Шевченка...

І я обрав мрію, адже як би я не любив науку і насамперед історію, але для мене це дуже цікаві хобі, на які я іноді можу виділяти дещицю свого вільного часу. А гра на сцені та в кіно для мене - це навіть не професія, а мій особливий стиль життя, без якого я не уявляю свого існування. Як завжди каже мені моя мама: '"Саме мрійники в усі часи були рушіями прогресу".

Розпочав я з професії актора на факультеті кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв, а далі ще є плани на здобуття вищої освіти.

- Чим займаєтесь тепер?

- Зараз в мене шалений темп життя. Щоправда, в основному я зосереджений на обраній професії актора, а вона - багатогранна.

- А як склалася доля вашого мультфільму, з яким ви перемогли на "Олімпіаді геніїв"?

- Перемога з моїм Lego-мультфільмом "Дерева - легені нашої планети" послужила поштовхом для створення ще серії мультфільмів - і про казкове королівство, і про Тараса Шевченка. Я створив мультфільм за твором письменника і журналіста Василя Тарчинця "Джок чекає над Віслою" і виграв з ним Гран-прі Міжнародного фестивалю в Кракові "Рекітське сузір'я". З "Деревами..." також виграв "золото" в одному з найвідоміших світових конкурсів IMFOMATRIX в мексиканській Гвадалахарі.

Деякі мої мультфільми показують по регіональному ТБ різних областей України. Після перемоги в США я також ще більше зрозумів, наскільки важливо володіти англійською мовою і продовжую її удосконалення. Дійсно, зараз у мене мало часу на створення мультиків, але на зимових канікулах вже розпочав роботу над "Енеїдою" і сподіваюся, що влітку, на канікулах, її завершу.

- Що вам дав успіх на "Олімпіаді геніїв"?

- Ця перемога принесла мені багато емоцій та можливостей - зокрема можливість навчатися в RIT (Рочестерський технологічний інститут. - Ред.) у Сполучених Штатах Америки із стипендією 25 тисяч доларів на рік, але, мабуть, найголовніше - дала віру у те, що я можу досягнути будь-яких поставлених перед собою цілей, варто лише захотіти. Саме в Америці народилося моє нове життєве гасло: "Великих цілей досягає лише той, хто вміє їх перед собою ставити".

- Про що мрієте?

- А серед великих мрій - спочатку стати видатним актором українського кіно та театральної сцени, а потім опанувати і режисерську професію. Дуже хочу знімати свої історичні фільми, сам в них грати. І мрію, щоб ці фільми були високої якості, наближалися до щаблів світового кінематографу. Такі в мене грандіозні мрії.

Олег Запара: Планую пробитись у сферу IT

Випускник Наукового ліцею №3 Полтавської міської ради Олег Запара став переможцем Genius Olympiad-23 у номінації «Робототехніка». Проте, як виявилось, займатись робототехнікою далі Олег не став. Обрав інший, більш популярний нині напрям для подальшого розвитку своєї кар’єри.

- Як склалось ваше життя після успіху на "Олімпіаді геніїв"?

- Я успішно написав НМТ, вступив до бажаного університету та займаюсь тою справою, що мені подобається (WEB-розробка).

- Чому обрали саме цей напрям?

- Я вже не перший рік програмую, встиг спробувати себе в багатьох різних областях програмування. Так вийшло, що веброзробка сподобалась мені найбільше, тож я продовжив нею займатися, і це, до речі, стало мені в пригоді, в тому числі і на "Олімпіаді геніїв". Я зробив вебсайт для презентації нашого проєкту.

- Чи вдалось вступити на навчання, куди і бажали?

- Так, високий бал НМТ (середній з трьох дисциплін 197), по суті, дав можливість вступити туди, куди я хочу, без жодних проблем. Я вибрав Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського і спеціальність 121 - «Інженерія програмного забезпечення».

- Що зараз з вашим роботом, який допоміг перемогти на "Олімпіаді геніїв"?

- Наразі проєкт було призупинено, адже робот та його запчастини належать Полтавському університету економіки і торгівлі. Робота необхідно було повернути після змагань, а фінансів на нового у мене немає і не буде найближчим часом.

- Що вам дав успіх на "Олімпіаді геніїв"?

- На жаль, успіх не перетворився на щось матеріальне, але значною мірою вплинув на мене, підвищив самооцінку та показав, на що я спроможний.

- До чого прагнете зараз?

- Зараз мої цілі доволі прості, треба далі навчатись в університеті та по можливості шукати роботу в IT-індустрії.

- Про що мрієте?

- Мені б хотілось попасти у сферу IT, адже, як відомо, на початку це зробити доволі не просто через велику конкуренцію. Також я б хотів би продовжити займатись робототехнікою та брати участь у різноманітних конкурсах.